Pochwała defensywy - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - AZS UW Warszawa

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli w sobotni wieczór szczypiorniści AZS-u UW Warszawa. Podopieczni duetu Witold Rzpeka - Robert Lis pokonali Vetrex Sokół Kościerzyna, odnosząc drugą wygraną z rzędu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Sobotnie spotkanie w Kościerzynie zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Zarówno miejscowy Vetrex Sokół, jak i AZS UW mocno zaangażowane są bowiem w walkę o uniknięcie strefy barażowej, na kościerskim parkiecie grano więc o przysłowiowe "cztery punkty". Lepiej z tej walki wyszli Akademicy, którzy rozegrali kolejne znakomite zawody w defensywie.

Spotkanie od pierwszych minut miało jednak bardzo wyrównany przebieg. Choć stroną nieznacznie przeważającą był warszawski zespół, to miejscowy szczypiorniści nie pozwalali odskoczyć rywalom na dystans większy niż jedna lub dwie bramki. W 24. minucie podopieczni Bartłomieja Peplińskiego prowadzili nawet 9:8, jednak na przerwę zejść musieli z bagażem dwóch bramek (10:12).

Po zmianie stron poczęła zarysowywać się coraz wyraźniejsza przewaga przyjezdnych. AZS przez dłuższy czas grał jednak falowo - najpierw powiększając prowadzenie do czterech bramek (18:14), by następnie pozwolić rywalom na zmniejszenie strat do dwóch trafień (18:16). Przełom nastąpił w 52. minucie. Twarda i momentami dość agresywna obrona warszawskich graczy utrudniła zawodnikom Sokoła rozgrywanie piłki, wymuszając dodatkowo kilka błędów. Co najważniejsze, Akademicy sami nie mylili się w ofensywie, dzięki czemu wygrali końcówkę meczu 7:1, a całe spotkanie 25:17.

Sobotnie zwycięstwo było dla warszawskiego zespołu niezwykle cenne, bowiem odniesione zostało w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. - Kontuzje wykluczyły Franci Brinovca i Wysockiego, do Kościerzyny nie pojechał też Chmielewski - wyliczał kierownik klubu Krzysztof Szczyciński. W drużynie nie zabrakło jednak liderów, na których wyrośli Marcin Malanowski i młody Kamil Praski (6 bramek). Wygrana dała Akademikom awans na 9. miejsce w tabeli.

Vetrex Sokół Kościerzyna - AZS UW Warszawa 17:25 (10:12)

Vetrex: Pieńczewski, Kulas - Lisiewicz 3, Ringwelski 3, Helman 2, M. Reichel 2, Czaja 2, Gryczka 2, Szala 1, J. Reichel 1, Kuczyński 1, Żynda, Piechowski, Kozikowski, Grzesik.

AZS: Malanowski, Troński - Praski 6, Waśko 3, Wolski 4, Puszkarski 3, Flisiak 3, Zaprutko 3, Kuc, Ł. Monikowski.

Kary: Vetrex - 6 min.; AZS - 12 min.

Sędziowali: Niedbała oraz Szwedo.