Twierdza w Kępnie zdobyta - relacja z meczu KKS Polonia Kępno - SPR Olkusz

Polonia Kępno po dwuletniej serii wygranych we własnej hali, przegrała ligowe spotkanie. W roli zwycięzcy znalazł się lider I ligi kobiet SPR Olkusz. Mecz zakończył się wynikiem 29:32.

Maciej Nowicki

O tej potyczce mówiło się już na długo przed jej rozpoczęciem. Pierwszy mecz po zimowej przerwie na żywo oglądała rekordowa jak na I ligę kobiet widownia w liczbie 500 osób. Jeszcze na wiele minut zanim można było usłyszeć pierwszy gwizdek sędziów kibice - zarówno spora grupa przyjezdnych jak i miejscowych zagrzewała swoje ulubienice do boju podkręcając atmosferę.

Pomimo że wynik otworzyła 16-letnia zawodniczka Polonii Kępno - Paulina Skowrońska, to od początku bardzo mocno zaczęły zawodniczki SPR-u Olkusz, które szybko kontrowały niedokładnie prowadzony atak pozycyjny miejscowych. W 12. minucie przyjezdne prowadziły 7:2, a trener Marcin Pawłowicz poprosił o czas. Oj tej chwili zaczęła się wymiana ciosów bramka za bramkę. Po stronie gospodyń najwięcej trafień w tej części gry miały Ewa Perek oraz sprowadzona w okienku transferowym wychowanka Polonii Kornelia Karwacka. W szeregach zespołu z Małopolski dobrze prezentowała się Paula Przytuła, Aleksandra Giera oraz Monika Pastwa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:17.

Kolejne 30 minut to próba odrobienia strat przez zawodniczki z Kępna, i to one rzuciły pierwsze dwie bramki. W 33 minucie było 15:17. Zawodniczki z Olkusza szybko się obudziły i wzięły do pracy kontrolując praktycznie wynik spotkania już do samego końca. Duża w tym zasługa Anity Sikorskiej, zdobywczyni 4 bramek w niecałe 10 minut. Ostatnie chwile meczu to wyraźne 5 bramkowe prowadzenie Lwic z srebrnego olkuskiego grodu. Wynik w 59 minucie miejscowe zmniejszyły do trzech bramek, a wraz z ostatnią syreną na tablicy wyników było 29:32.

O ogromnym pechu może mówić Monika Pastwa, która w wyniku urazu ręki oraz chwilowego omdlenia w 41 minucie meczu została karetką przetransportowana do kępińskiego szpitala. Na szczęście nie było konieczne pozostanie zawodniczki w szpitalu na noc i już po wstępnych badaniach została ona zwolniona do domu.

KKS Polonia Kępno - SPR Olkusz 29:32 (13:17)

Polonia: Słota, Przebierała, Powaga - Wittek, Frala, Gałka, Szymkowiak, Antoszewska, Karwacka 9, Szymczak,  Skowrońska 3, Cichoń 1, Nowicka 1, Grądowa 2, Wesołowska 3, Perek 10
Kary: 12 min (Frala, 2x Karwacka, Cichoń, Grądowa, Wesołowska)

SPR: Łakomska, Hoffman, Knapik - Giera 3, Tarnowska, Pastwa 3, Sikorska 6, Przytuła 8, Leszczyńska 3, Fierka 2, Michla 1,Cwalina,  Basiak 5
Kary: 14 min (Tarnowska, Sikorska, Leszczyńska, Fierka, 2xMichla, Basiak)