W końcówce zabrakło sił - relacja z meczu DHK Banik Most - AZS Politechnika Koszalińska

Piłkarki AZS Politechniki Koszalińskiej przegrały pierwsze spotkanie 1/4 finału Challenge Cup z DHK Banikiem Most 23:26 (12:11). Rewanż 17 marca w Koszalinie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Akademiczki fantastycznie rozpoczęły starcie w czeskim Moście, w 6. minucie prowadząc już 4:1. Kapitalną formę z środowego spotkania PGNiG Superligi z Pogonią Baltica Szczecin utrzymywała Sylwia Matuszczyk, z którą kompletnie nie radziły sobie rywalki. Politechnika kontrolowała wydarzenia na parkiecie, nie pozwalając liderkom czeskiej ligi na przejęcie inicjatywy. W 27. minucie Polki wygrywały jeszcze 11:8 i jedynie niefrasobliwość w ostatnich akcjach pierwszej połowy sprawiła, że na przerwę podopieczne Giennadija Kamielina zeszły z ledwie jednobramkową przewagą (12:11).

Po zmianie stron gra przybrała zdecydowanie bardziej wyrównanego charakteru. Gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania i przez kolejnych dwadzieścia minut gra toczona była bramka za bramkę. Z gry wyeliminowana została Matuszczyk, koszalinianki miały też problemy z wyprowadzanie szybkich kontrataków, zawodziła skuteczność na linii siedmiu metrów. Przede wszystkim brakowało jednak sił, co widoczne było w samej końcówce meczu, gdy przewagę poczęły uzyskiwać czeskie rywalki. W 51. minucie Banik wyszedł na prowadzenie 21:19, którego nie oddał już do końcowej syreny.

Koszalinianki przed rewanżem nie stoją jednak na straconej pozycji. Pierwsze połowa sobotniego meczu pokazała, że rywalki z Mostu są w zasięgu czwartej ekipy naszej ligi. Na korzyść zespołu trenera Kamielina z pewnością wpłynie także fakty gry na własnym parkiecie, gdzie Akademiczki nie zwykły przegrywać.

DHK Banik Most - AZS Politechnika Koszalińska 26:23 (11:12)

Banik: Bezpalcova, Mullnerova - Martinkova 8, Ruckova 7, Benuskova 5, Janouskova 2, Tomaskova 2, Weisenbilderova 2, Dvorakova, Mrkvickova, Rysankova, Schererova, Vitkova, K. Vyslouzilova, M. Vyslouzilova.

Politechnika: Sziwierska, Piechnik - Bilenia 5, Matuszczyk 5, Muchocka 4, Dworaczyk 3, Kobyłecka 2, Odrowska 2, Koprowska 1, Lisewska 1, Chmiel, Dąbrowska, Łach, Nowicka.

Karne: Banik - 3/3; Politechnika - 2/5.

Kary: Banik - 4 min. (Ruckova, Tomaskova - po 2 min.); Politechnika - 6 min. (Kobyłecka - 4 min., Dworaczyk - 2 min.).

Sędziowali: Athanasios Chaskis oraz Dimitrios Tsakonas (Grecja).

Widzów: 1250.

Rewanż: 17.03.2013, godz. 17:00 w Koszalinie.