Do szczęścia zabrakło niewiele - relacja z meczu SPR Chrobry Głogów - NMC Powen Zabrze

Niewiele zabrakło szczypiornistom Chrobrego Głogów, aby w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi odnieść kolejne zwycięstwo z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Sabina Szydłowska

Głogowianie po wygranej w Kwidzynie, w sobotę grając przed własną publicznością wierzyli w kolejny komplet punktów w starciu z plasującym się w górnej części tabeli zespołem z Zabrza.

Wynik spotkania w pierwszej akcji otworzył Patryk Kuchczyński, a po drugiej stronie trafieniem szybko odpowiedział Mateusz Płaczek i na tablicy świetlnej widniał remis. Od tej chwili miejscowi zupełnie stracili moc w ofensywie i przez kilka minut nie potrafili zdobyć bramki, co skrzętnie wykorzystali rywale, którzy aż sześć razy pod rząd pokonali bramkarza głogowian (1:7 - 10. min.). W tym momencie o czas dla swoich podopiecznych poprosił Krzysztof Przybylski.

Minuta rozmowy z trenerem poskutkowała przełamaniem niemocy rzutowej przez Mariusza Gujskiego i Chrobry rozpoczął odrabianie niekorzystnego wyniku. Na 10. minut przed zakończeniem pierwszej części pojedynku po bramce Dominika Płócienniczaka gospodarze przegrywali już tylko 7:10. Ostatecznie do szatni zeszli ze stratą dwóch trafień (13:15), prezentując dużo lepszą grę niż w początkowych minutach meczu. Wynik spotkania przed drugą połową wydawał się więc być sprawą otwartą.

Wydarzenia na parkiecie już z pierwszych sekund po przerwie dały na to potwierdzenie. Chrobry rozpoczął drugą odsłonę z impetem rzucając trzy bramki z rządu, w 33. minucie wychodząc na pierwsze w tym meczu prowadzenie (16:15). Gospodarze zacieśnili szyki obronne sprawiając przy tym wiele problemów przeciwnikom w ofensywie. W poczynaniach zespołu z Górnego Śląska błąd gonił błąd, co przy świetnie spisującym się między słupkami głogowskiej bramki Rafale Stacherze, na łatwe trafienia zamieniali miejscowi. Głogowianie po dwóch golach Gujskiego i jednym Michała Bednarka w 44. minucie prowadzili 22:18, dając jasny sygnał, że zmierzają po kolejne w ostatnim czasie zwycięstwo.

Przyjezdni nie zamierzali jednak składać broni i do końca walczyć o wywiezienie korzystnego wyniku z Głogowa. Po kontrowersyjnej decyzji nie uznania bramki z rzutu karnego Ścigaja, na 8. minut przez zakończeniem spotkania, Łukasz Kandora, dwukrotnie pokonując bramkarza Chrobrego, doprowadził do wyrównania. Chwilę później po stronie zespołu z Zabrza widniały już dwa trafienia przewagi. Na minutę przez końcem na 30:31 trafił Bednarek i wtedy o czas poprosił szkoleniowiec drużyny Powenu. Akcję gości obronił Stachera, a Chrobry miał jeszcze kilka sekund na doprowadzenie do wyrównania, jednak rzut Płócienniczaka wraz z dźwiękiem syreny końcowej sparował golkiper zabrzan.

W spotkaniu na brak emocji narzekać nie było można. Ekipie Chrobrego do szczęścia zabrało niewiele. Mimo braku punktów, jedno jest pewne, iż o kryzysie formy, w którym do niedawna tkwili głogowianie wydaje się nie być już śladu.

SPR Chrobry Głogów - NMC Powen Zabrze 30:31 (13:15)

SPR Chrobry: Stachera, Zapora, Kapela - Gujski 6, Ścigaj 5, Bednarek 4, Mochocki 2, Płócienniczak 3, Jankowski 1 Świtała 5, Płaczek 2, Wysokiński 2, Kuta.