Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Bundesliga: Francuz w HSV, nowa umowa dla Sigurmannssona

Kentin Mahe podpisał trzyletni kontrakt z HSV Hamburg i już w przyszłym sezonie zasili drużynę znad Łaby. Umowy z obecnymi klubami przedłużyli natomiast Stefan Rafn Sigurmannsson i Stefan Schröder.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Francuska perła w Hamburgu już od przyszłego sezonu

Transfer Kentina Mahe do ekipy byłych mistrzów Niemiec przesądzony był już od dłuższego czasu, kwestią sporną pozostawało, kiedy do niego dojdzie. Aktualny pracodawca Francuza VfL Gummersbach doszedł jednak z HSV do porozumienia, na mocy którego 21-latka zobaczymy w Hamburgu już w przyszłym sezonie.

- Jesteśmy zadowoleni, że już w przyszłym sezonie będziemy mieli w swoich szeregach tak duży talent - powiedział trener HSV, Martin Schwalb. Mahe jest czwartym wzmocnieniem hamburczyków. Wcześniej bowiem z klubem znad Łaby kontrakty podpisali Henrik Toft Hansen, Petar Djordjić i Adrian Pfahl.

Schröder na dłużej w HSV

W przyszłym sezonie w barwach hamburskiego klubu występować będzie także Stefan Schröder. Pełniący rolę zmiennika Hansa Lindberga prawoskrzydłowy podpisał kontrakt do 30 czerwca 2014 roku. - Jestem dumny z bycia częścią takiego klubu. Czekam na dziewiąty sezon w barwach HSV - powiedział 31-letni Schröder.

Nowa umowa Islandczyka

Na niemieckich parkietach kolejny sezon występować będzie reprezentant Islandii, Stefan Rafn Sigurmannsson. 23-letni lewoskrzydłowy otrzymał propozycję przedłużenia kontraktu z Rhein-Neckar Löwen, na którą przystał. W ekipie z Mannheim występować będzie do końca rozgrywek 2013/14.

- Jestem szczęśliwy w Niemczech, szczęśliwy z Lwami. Świetnie się tutaj czuję. Przedłużenie kontraktu to jedyne logiczne rozwiązanie. Sen trwa dalej - powiedział oficjalnej stronie klubu Sigurmannsson.

Szwed dołączy do Lemgo

Kolejny Szwed dołącza do klubu DKB Handball Bundesligi. Kontrakt z 23-letnim Rickardem Lönnem podpisało TBV Lemgo. Mierzący dwa metry lewy rozgrywający parafował w klubie ze Wschodniej Westfalii dwuletnią umowę. Obecnie występuje w Redbergslids IK.

- Wraz z Rickardem Lönnem mamy młody, głodny sukcesów zespół z zawodnikami, którzy mają nie tylko talent i wielki potencjał, ale też pewne doświadczenie powiedział menedżer Lemgo, Christian Sprdlik.

Melsungen rozstało się z dwoma zawodnikami

Giorgios Sanikis i Alexandros Vasilakis nie są już zawodnikami MT Melsungen - poinformowali przedstawiciele 11. obecnie drużyny DKB Handball Bundesligi. Decyzja ta jest dość zaskakująca, obaj gracze byli bowiem czołowymi postaciami MT.

Zmagający się z licznymi kontuzjami Sanikis w tegorocznych rozgrywkach wystąpił w ledwie 16 meczach (23 bramki). Vasilakis natomiast w 19 grach zdobył aż 89 trafień.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
sport1.de / handball-planet.com
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×