Bezkonkurencyjne Akademiczki - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - Pogoń Baltica Szczecin

AZS Politechnika Koszalińska pewnie i w pełni zasłużenie pokonała Pogoń Balticę Szczecin 25:19 (14:11) w pierwszym meczu fazy play-off. Spotkanie z trybun oglądało ponad dwa tysiące kibiców!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Takiej widowni nie zgromadził jeszcze żaden mecz w historii PGNiG Superligi Kobiet. Koszalińscy kibice wyznaczyli nowe trendy, kapitalnym dopingiem niosąc swe zawodniczki do cennego zwycięstwa w kolejnej już odsłonie derbów Pomorza Zachodniego. W niedzielny wieczór Akademiczki dominowały na parkiecie, tak jak i w hali dominowali miejscowi sympatycy szczypiorniaka.

Dowodzony ponownie przez powracającego na ławkę trenerską Waldemara Szafulskiego AZS dominował od pierwszych sekund, skutecznie wybijając rywalkom z głowy plany podboju Koszalina. W bramce kapitalnie spisywała się Sołomija Sziwierska, w ofensywie zaś szalały Monika Odrowska i Sylwia Matuszczyk, po bramkach których gospodynie wygrywały w 7. minucie 4:0. Szczecinianki co prawda rzuciły się do odrabiana strat i w 18. minucie przegrywały nawet jedynie 6:8, ale na więcej nie pozwoliły im piłkarki Politechniki.

Trzybramkowa zaliczka wypracowana w pierwszej połowie w zupełności wystarczyła do swobodnego kontrolowania wydarzeń na parkiecie. Niesione dopingiem Akademiczki drugą część meczu rozpoczęły od pięciu zdobytych pod rząd bramek, czym przesądziły o losach rywalizacji. Pogoń przegrywając w 38. minucie 12:19 nie zdołała już się podnieść, mimo, iż w drugiej linii szarpały Agata Cebula i Natallia Kuryanovich. Na wynik nie wpłynęło nawet desygnowanie do gry młodych Pauliny Gajdzis i Agnieszki Piechnik oraz powracającej po rocznej przerwie Iwony Szafulskiej.

Politechnika zwyciężyła zasłużenie 25:19 i przed środowym rewanżowym spotkaniem jest w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Szczecinianki chcąc przedłużyć rywalizację do trzeciego meczu muszą porządnie odrobić lekcję, jaką otrzymały w niedzielny wieczór.

AZS Politechnika Koszalińska - Pogoń Baltica Szczecin 25:19 (14:11)

Politechnika: Sziwierska, Piechnik - Lisewska 5, Matuszczyk 5, Chmiel 4, Odrowska 4, Dworaczyk 2, Muchocka 2, Bilenia 1, Kobyłecka 1, Koprowska 1, Gajdzis, Łach, Nowicka, Szafulska.

Pogoń: Płaczek, Adamska - Cebula 7, Kuryanovich 6, Huczko 3, Yashchuk 1, Sabała 1, Stachowska 1, Głowińska, Agova, Jakubowska, Kucharska, Pasternak, Piatrova, Piontke.

Kary: Politechnika - 10 min. (Kobyłecka, Matuszczyk - po 4 min., Dworaczyk - 2 min.); Pogoń - 6 min. (Huczko, Yashchuk, Agova - po 2min.).

Widzów: 2 250.

Następny mecz: 10.04.2013, godz. 19:00