Sambor jeszcze nie poległ! - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - KPR Ruch Chorzów

Piłkarki ręczne Aussie Sambora Tczew sprawiły sporą niespodziankę pokonując w niedzielne popołudnie na własnym parkiecie KPR Ruch Chorzów. Ekipa z Tczewa nie składa broni w walce o utrzymanie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Chorzowianki udały się do Tczewa pewnego swego - wszak w trakcie sezonu zasadniczego dwukrotnie ogrywały swe rywalki, a z meczu wyjazdowego powróciły na Górny Śląsk z aż jedenastobramkową wygraną. Zbytnia pewność siebie zgubiła jednak podopieczne Zenona Łakomego, które w niedzielne popołudnie nie miały zbyt wielu argumentów w rywalizacji z wyjątkowo zmobilizowanymi piłkarkami Sambora.

Zespół Roberta Karnowskiego przystępując do rywalizacji z Niebieskimi miał przysłowiowy nóż na gardle, bowiem porażka definitywnie oznaczała spadek na pierwszoligowe parkiety. I choć przed pierwszym gwizdkiem szanse na utrzymanie Superligi w Tczewie pozostawały jedynie czysto matematyczne, to Justyna Domnik i spółka postanowiły nie składać broni. Nic dziwnego, że zaskoczone chorzowianki nie potrafiły sobie poradzić z twardo grającym rywalem, w efekcie czego do przerwy gospodynie wygrywały 14:9.

Kapitalnie w bramce Sambora spisywała się Dominika Brzezińska, stając się zmorą chorzowskich szczypiornistek. W ataku tczewianek świetnie radziły sobie natomiast wspomniana już Domnik oraz Katarzyna Skonieczna. Ruch niemiłosiernie męczył się podczas rozgrywania ataku pozycyjnego, a jedyną szansą piłkarek trenera Łakomego pozostawał kontratak, w którym prym wiodła Kinga Grzyb. Było to jednak za mało na przeciwstawienie się natchnionym gospodyniom.

Pięciobramkowa przewaga wypracowana w pierwszej połowie pozwoliła tczewiankom na swobodną kontrolę wydarzeń, czego nie zachwiała nawet czerwona kartka dla Domnik w 39. minucie meczu (gradacja kar). Co prawda w 45. minucie Ruch przegrywał 15:19, ale szybko zdobyte trzy bramki przez Magdę Krajewską przesądziły o losach spotkania. Sambor zasłużenie wygrał i za tydzień zagra kolejny mecz o wszystko z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Chorzowianki z taką postawą czeka zaś walka w barażach.

Aussie Sambor Tczew - KPR Ruch Chorzów 26:21 (14:9)

Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna - Domnik 5, K. Skonieczna 5, Szott 4,Krajewska 4, Stanulewicz 3, Belter 2, Lipska 2, Szlija 1, Gelińska, Tomczyk.

Ruch: Wąż, Montowska - Grzyb 7, Jasinowska 3, Migała 3, Lesik 3, Jovović 2,Sucheta 1, Lanuszny 1, Pieniowska 1, Rodak.

Kary: Sambor - 10 min.; Ruch - 8 min.

Sędziowali: Rafał Puszkarski i Arkadiusz Sołodko (Legionowo).