Vistal Łączpol w gronie półfinalistów, Start lepszy od Ruchu (wyniki)

Vistal Łączpol pokonał KSS Kielce 29:24 (13:13) w decydującym o losach awansu do półfinału fazy play-off PGNiG Superligi kobiet meczu. Cenne zwycięstwo odniósł ponadto Start Elbląg, który ograł Ruch.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Siódemki Vistalu Łączpol Gdynia i KSS-u Kielce jako jedyne zmuszone były stanąć na przeciw siebie po raz trzeci w ćwierćfinałowych zmaganiach fazy play-off. Po sensacyjnej wygranej kielczanek w środku tygodnia, w gronie kibiców znalazły się osoby wierzące w ich awans do najlepszej czwórki. Broniące tytułu mistrzynie z Gdyni swym doświadczeniem wybiły jednak młodemu zespołowi te plany, w decydujących momentach przechylając szalę na swą korzyść.

Początek meczu należał do KSS-u (7:5 - 12. min.), jednak po przerwie na parkiecie dominowały wyłącznie gospodynie (20:16 - 39. min.). Vistal do wygranej poprowadziły Ewa Andrzejewska i Patrycja Kulwińska, które zdobyły po 6 bramek. W półfinale na gdynianki czeka KGHM Metraco Zagłębie Lubin, kielczanki zaś powalczą o 5. miejsce z KPR-em Jelenia Góra.

Utrzymanie na parkietach PGNiG Superligi na kolejny sezon przypieczętowały zaś piłkarki Startu Elbląg. Po zeszłotygodniowej porażce, ekipa z Elbląga pokonała w sobotnie popołudnie na własnym parkiecie KPR Ruch Chorzów. Pojedynek był niezwykle zacięty, nie brakowało częstych zwrotów akcji i zmian prowadzenia. W końcowych minutach więcej zimnej krwi zachowały elblążanki, którym wygraną zapewniła Edyta Szymańska, autorka 8 bramek. Ruch zaś nadal nie potrafi podnieść się z kolan i wyjść z dołku formy.

Faza play-off:
Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 29:24 (13:13)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Ewa Andrzejewska, Patrycja Kulwińska po 6, Katarzyna Duran, Karolina Kalska po 4; dla KSS - Kamila Skrzyniarz 6, Aleksandra Grzesiek 5, Honorada Syncerz 4.

Stan rywalizacji: 2:1 dla Vistalu Łączpol.
Awans: Vistal Łączpol.

Faza play-out:
Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 31:29 (17:16)
Najwięcej bramek: dla Startu - Edyta Szymańska 8, Agnieszka Wolska, Aleksandra Jędrzejczyk, Monika Aleksandrowicz po 5; dla Aussie - Marlena Lesik 8, Kinga Grzyb 5, Agnieszka Pieniowska, Monika Migała i Jovana Jovovic po 4.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Aussie Sambor Tczew / 14.04.2013, godz. 16:00