Koszmarny kwadrans - relacja z meczu Wolsztyniak Wolsztyn - Warmia Traveland Olsztyn

Warmia Traveland Olsztyn po fantastycznej końcówce spotkania odebrała wygraną Wolsztyniakowi Wolsztyn i zwyciężyła 30:29. Podopieczni Krzysztofa Maciejewskiego wdrapali się na 3. miejsce w tabeli.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Pierwsze minuty sobotniego spotkania dawały poczucie, iż miejscowi szczypiorniści odniosą wysokie i przekonujące zwycięstwo. Wolsztyniak grał z polotem, sprawnie, a przede wszystkim skutecznie, przyjezdni zaś długo nie mogli uporać się z własnymi brakami (do Wolsztyna nie przyjechał m.in. Jacek Zyśk) i błędami popełnianymi zarówno w liniach defensywy, jak i ataku.

Gospodarze szybko udokumentowali swą przewagę na boisku zdobyczami bramkowymi. W 15. minucie wygrywali już 8:4, a pięć minut później ich przewaga wzrosła do sześciu trafień (11:5). W ciągu pierwszej połowy Warmia prezentowała się od swych rywali o klasę gorzej i na przerwę zeszła w pełni zasłużenie przegrywając 9:14.

Po zmianie stron miejscowi zawodnicy utrzymywali się na prowadzeniu. Podopieczni Marcina Pietruszki dominowali na parkiecie aż do 45. minuty, w której wygrywali już 24:17. Wysoka przewaga negatywnie odbiła się na wolsztyńskich zawodnikach - ich akcjom zaczęło brakować szybkości, sporo było błędów technicznych i podań wprost w ręce rywali. Warmia natychmiast korzystała z takich prezentów.

Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem zawodnicy Krzysztofa Maciejewskiego zbliżyli się do rywali na dystans dwóch bramek (26:28), a trzy minuty później remisowali już 29:29. Kapitalnie w ostatnim kwadransie grał Sebastian Koledziński, którego wspierali Marcin Malewski i Radosław Dzieniszewski. Ostatnie słowo w meczu należało właśnie do Koledzińskiego, który zapewnił swojemu zespołowi cenne dwa punkty. Wolsztyniak szansy na doprowadzenie do remisu już nie wykorzystał - Hubert Kaczmarek trafił wprost w bramkarza, przez co punkty pojechały do Olsztyna.

Wolsztyniak Wolsztyn - Warmia Traveland Olsztyn 29:30 (14:9)

Wolsztyniak: Płóciniczak, Utrata - Wajs 5, Kubiak 4, Pietruszka 4, P. Szutta 4, Rogoziński 3, N. Szutta 3, Kaczmarek 3, Raczkowiak 3, Cichy, Horowski, Gessner, Głowacki, Laskowski.

Warmia: M. Koledziński, Gawryś, Boniecki -  S. Koledziński 7, Malewski 7, Dzieniszewski 7, Kempiński 3, Wuszter 2,  Kostrzewa 2, Kopyciński 1, Kowalczyk 1, Hegier, Królik.

Sędziowali: Mateusz Krzemień oraz Kamil Wojciechowski (woj. zachodniopomorskie).