Powtórka z rozrywki - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

Vistal Łączpol Gdynia przegrał z Zagłębiem Lubin 22:30 i Miedziowym brakuje już tylko jednego zwycięstwa, aby zagrać w meczu finałowym.

Srogi rewanż za ubiegłoroczny przegrany finał biorą na drużynie Vistal Łączpolu zawodniczki Zagłębia Lubin. Była to już piąta wygrana ekipy z Lubina w tym sezonie nad mistrzem Polski. Bardzo przemeblowany i odmłodzony Vistal w porównaniu z poprzednim sezonem kolejny już raz nie dał rady wygrać z Zagłębiem.

Spotkanie rozpoczęło się od gry bramka za bramkę. Pierwszego gola dopiero po 5 minutach rzuciła Agnieszka Jochymek, a z karnego odpowiedziała Katarzyna Koniuszaniec. W 10. minucie gdyńska skrzydłowa znów nie pomyliła się z linii siódmego metra i na tablicy widniało 3:3. W 17. minucie po raz pierwszy na prowadzenie wyszły mistrzynie z Gdyni. Gol Patrycji Kulwińskiej dał wynik 6:5 dla miejscowych. Prowadzenie nie trwało długo, bo kolejne dwie bramki zdobyły Miedziowe. Mecz toczył się bramka za bramkę i równo z syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy do bramki Vistalu trafiła Karolina Semeniuk. Pierwsze 30 minut zakończyło się remisem 15:15, a kibice miejscowych mieli nadzieję, że po przerwie ich drużyna nie da sobie odskoczyć z wynikiem jak w pierwszym meczu półfinałowym.

Druga połowa spotkania niestety dla kibiców gospodyń zaczęła się źle. Po 5. minutach drugiej odsłony Zagłębie prowadziło 18:15 dzięki niezawodnej tego dnia Semeniuk. Kwadrans przed końcem meczu Katarzyna Duran trafiła na 18:20 i tylko dwie bramki dzieliły Vistal Łączpol od wyrównania. Kolejne gole padały łupem Zagłębia Lubin, które zaczęło odjeżdżać z wynikiem. W 51. minucie spotkania celny rzut oddała Kinga Byzdra i gdynianki przegrywały 19:25. Grające już bez wiary w zwycięstwo zawodniczki z Gdyni na 2 minuty przed końcem spotkania przegrywały już 20:28, a ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:30. Zagłębie Lubin wygrało w Gdyni dwa mecze i potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, aby awansować do finału.

Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:30 (15:15)  Vistal Łączpol Gdynia:

Gapska, Kowalczyk - Koniuszaniec 7, Kulwińska 4, Andrzejewska 3, Kalska 3, Krnić 3, Duran 1, Petrinja 1, Białek, Pawłowska, Zych

Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz 1, Tsvirko 1 - Semeniuk-Olchawa 9, Byzdra 6, Pałgan 5, Jochymek 3, Załęczna 2, Pielesz 2, Bader 1, Paluch, Jelić