Porażająca końcówka niepokonanych - relacja z meczu Real Astromal Leszno - Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk kontynuuje passę zwycięstw. Tym razem czerwono-biało-niebiescy zdobyli Leszno, wygrywając 32:25. Nie obyło się bez problemów, bo Real Astromal po I połowie prowadził 16:12.

Michał Gałęzewski

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk kontynuują znakomitą passę. Na jeden mecz przed końcem rundy rewanżowej mają w niej komplet zwycięstw, jednak ze względu na dobrą formę KPR-u Legionowo to zespół spod Warszawy świętuje awans z pierwszego miejsca. Gdańszczanie do Leszna trafili nie bez problemów, gdyż ze względu na awarię środka transportu przybyli tam dopiero na 50 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Musieli więc zagrać prosto po ponad siedmiogodzinnej podróży. Dodatkowo w meczu nie zagrali niedysponowani Krzysztof Jasowicz i Andrzej Rakowski, a w drugiej minucie spotkania uraz zgłosił Dawid Nilsson, który nie zagrał do samego końca.

Odbiło się to na grze podopiecznych Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka i ambitni leszczynianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia. W 18. minucie prowadzili 10:6 i do końca pierwszej połowy utrzymali czterobramkowe prowadzenie. Podczas całego spotkania w zespole z Leszna najskuteczniejszy był zdobywca sześciu bramek, Maciej Wierucki. Podopieczni Ryszarda Kmiecika potrafili wykorzystać skrzydła oraz środek pola, czym wyraźnie zaskoczyli rywali. - Zawiodła przede wszystkim obrona. Nie potrafiliśmy przerwać akcji gospodarzy i nie było kontr. Dodatkowo dawaliśmy sobie zbyt łatwo rzucać bramki - zauważył Patryk Abram, lewoskrzydłowy czerwono-biało-niebieskich.

W drugiej części spotkania sytuacja zaczęła się zmieniać. Wynik pociągnął Adrian Kondratiuk, zdobywca trzech bramek w bardzo krótkim czasie. Po bramce Krzysztofa Mogielnickiego w 41. minucie na 20:21, na boisku istniał już tylko zespół Wybrzeża. Od tego czasu czerwono-biało-niebiescy zdobyli jedenaście bramek, tracąc zaledwie pięć i wygrali 31:25.

Real Astromal Leszno - Wybrzeże Gdańsk 25:32 (16:12)

Real Astromal: Musiał, Skorupiński, Maziarz – M.Wierucki 6 (2 min), Szkudelski 4, Misiaczyk 4 (2 min), Przekwas 4, Krystkowiak 2, Giernas 2, Meissner 1, Jasiczek 1, Łuczak 1 (2 min) oraz J.Wierucki.

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński – Waszkiewicz 7 (2 min), Mogielnicki 6, Kondratiuk 5, Abram 5, Rogulski 4 (2 min), Piętak 3, Sulej 1 (2 min), Markuszewski 1, oraz Nidzgorski, Strzebiecki, Nilsson, Naus.

Kary: Wybrzeże - 6 min, Real Astromal - 6 min.

Rzuty karne: Wybrzeże - 4/4, Real Astromal - 6/7.