Były emocje, jest awans zabrzan - relacja z meczu NMC Powen Zabrze - Gaz-System Pogoń Szczecin

W rewanżowym meczu drugiej rundy fazy play-off NMC Powen Zabrze przed własną publicznością pokonało Gaz-System Pogoń Szczecin, zapewniając sobie tym samym prawo gry o piątą lokatę.

Alicja Chrabańska

Początek spotkania był bardzo wyrównany, przez pierwsze dziesięć minut oba zespoły wymieniały ciosy. W 10. minucie szczecinianie zaliczyli pierwszy zryw w tym spotkaniu i po świetnym okresie gry Jacek Wardzińskiego wyszli na prowadzenie 12:7. Ekipa Rafała Białego zmuszona była radzić sobie bez skrzydłowego Wojciech Zydronia, który leczył poważne przeziębienie. Zabrzanom udało się, po trafieniu Grzegorz Garbacza, zmniejszyć stratę do trzech bramek, jednak to ciągle przyjezdni na parkiecie prezentowali się lepiej. W ostatnich minutach pierwszej połowy gospodarze powrócili na dobre tory i na przerwę, po udanej próbie Patryk Kuchczyńskiego schodzili przegrywając 16:18.

Przerwa nie wybiła podopiecznych Cezarego Winklera z rytmu. Po trafieniach Mariusz Jurasika i Patryka Kuchczyńskiego na tablicy widniał remis po 18. Rzuty karne bezlitośnie egzekwował Kamil Mokrzki, dzięki czemu NMC Powen wyszło na prowadzenie 22:20. Zabrzanie grali coraz lepiej i na kwadrans przed końcem wygrywali już 27:22. Szczecinianie nie odpuścili jednak i po karnym Michala Bruny tracili do rywali dwie bramki. W końcówce przypomniał o sobie Jurasik, a jego wysiłki sprawiły, że gospodarze zwiększyli przewagę do czterech bramek. Na pięć minut przed końcem w przyjezdnych wstąpił nowy duch, trzy bramki z rzędu i już tylko jedno oczko straty do zabrzan. Ich doskonałą passę przerwał dopiero świetnym rzutem Łukasz Stodtko. Duet Paweł Krupa - Wojciech Jedziniak doprowadzili chwilę później do wyrównania. Wraz z tymi trafieniami z ekipy trenera Białego uszło powietrze. Bramki Jurasika i Nata pogrążyły Gaz-System Pogoń. Wynik meczu zamknął w ostatnich sekundach Garbacz. NMC Powen wygrało 35:33.

NMC Powen Zabrze - Gaz-System Pogoń Szczecin 35:33 (16:18)

NMC Powen: Kicki, Banisz - Niedośpiał 2, Lasoń, Jurasik 9, Stodtko 4, Garbacz 4, Kuchczyński 6, Mokrzki 2, Bushkov 2, Kandora 1, Nat 4, Mogielnicki 1.

Gaz-System Pogoń: Andreev - Bruna 7, Biały 3, Wardziński 8, Gierak 1, Krupa 4, Jedziniak 2, Smuniewski, Marković 1, Konitz 3, Zaremba 4.