Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Mielcu rozegrany zostanie Turniej im. Antoniego Weryńskiego

W sierpniu w Mielcu rozegrany zostanie I Turniej im. Antoniego Weryńskiego, byłego wieloletniego prezesa mieleckiego klubu. Do udziału Tauron Stal zaprosiła pięć klubów, w tym dwa zagraniczne.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Nazwa turnieju, który jak zapewnia p.o prezesa mieleckiego klubu Witold Pieróg będzie wydarzeniem cyklicznym, nie jest przypadkowa. Antoni Weryński przez lata sukcesywnie budował drużynę z Podkarpacia, święcąc z nią m.in. brązowy medal PGNiG Superligi z sezonu 2011/12. Nie tylko w Mielcu, ale w całej handballowej Polsce był osobą bardzo szanowaną.

- Chcemy upamiętnić Antoniego za tyle lat działalności dla klubu. Myślę, że będzie to należyty rodzaj uhonorowania. Z pewnością nie będzie to jednorazowy wyskok, a cykliczny i coroczny turniej - stwierdził Pieróg. Pierwsza edycja Turnieju im. Antoniego Weryńskiego zaplanowana została na 23 i 24 sierpnia bieżącego roku.

Udział w zmaganiach zapowiedzieli już beniaminkowie PGNiG Superligi Gwardia Opole i KPR Legionowo oraz zagraniczne HC winland Michalovce (trzecia drużyna Słowacji) i HC Motor Zaporoże (mistrz Ukrainy). Stawkę drużyn uzupełni najprawdopodobniej pierwszoligowe Wybrzeże Gdańsk. Zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, po trzy ekipy każda. O zwycięstwie w turnieju zadecyduje mecz pomiędzy tryumfatorami zmagań grupowych.

Kibice w Mielcu będą mogli śledzić występy m.in. Motora Zaporoże Kibice w Mielcu będą mogli śledzić występy m.in. Motora Zaporoże

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (15):

 • ZXS Mielec Zgłoś komentarz
  Na stronie klubu miasto jest na 9 miejscu i coś czuję, że to odzwierciedla kasę jaką daje na klub. Guzik zauważyłeś że to artykuł o Stali a nie o MMTSie? Bo głupie pytania
  Czytaj całość
  zadajesz. Sportowe fakty to nie wyrocznia i też potrafią głupoty napisać. Pieróg nigdy nie był prezesem więc zrezygnować nie mógł.
  • skejl Zgłoś komentarz
   Dajcie już spokój, dla Chodorowskiego są rzeczy ważniejsze niż sport wyczynowy, ale to też nie jest człowiek który będzie celowo blokował Pieróga byleby tylko w klubie źle się
   Czytaj całość
   działo. Pieróg faktycznie teraz ma pełne ręce roboty, sam przyznaje, że trochę za dużo. Chodorowski ma podstawy obawiać się, że faktycznie na coś braknie mu czasu, albo że gdzieś pojawi się konflikt interesów (nie wiem jaką funkcję Pieróg tam piastuje). Być może najlepiej byłoby znaleźć kogoś na dotychczasowe stanowisko Pieróga, a to czasem bywa trudne.
   • MKS Guzik Zgłoś komentarz
    A stypendia sportowe dla zawodników? A pieniążki za promocję miasta. Raczej nie nazwałbym tego datkami. Najwidoczniej mało wiesz :)
    • ZXS Mielec Zgłoś komentarz
     MKS nie wiem o co ta burza ale pisząc że miasto jest głównym sponsorem klubu mijasz się z prawdą albo to ja o czymś nie wiem. Mi wiadomo jedynie o standardowych datkach uchwalonych w
     Czytaj całość
     corocznym budżecie miasta na utrzymanie sekcji juniorskich. Co do seniorów to wiem jedynie o zawrotnej kwocie 20 tysięcy złotych przekazanych po zakończeniu zeszłego sezonu, jako nagroda za zdobycie trzeciego miejsca. PS Pan Prezydent pięknie wyszedł na pamiątkowym zdjęciu które zrobiono z tej właśnie okazji.
     • MKS Guzik Zgłoś komentarz
      Najwidoczniej Pieróg załatwia sprawy klubowe w godzinach pracy co nie podoba się prezydentowi. A po drugie miasto jest jednym z głównych sponsorów klubu i też ma coś do powiedzenia w
      Czytaj całość
      sprawie kandydata na prezesa. Miesiąc temu Pieróg zrezygnował z funkcji Prezesa i nie chciał nim być twierdząc że nie ma na to czasu ponieważ ma swoją pracę i firmę więc o co ta cała burza?
      • groh eater Zgłoś komentarz
       [quote] idź po rozum i pomóż sporcie w Mielcu !!! [/quote] Prezydencie Miasta Mielca, nie możesz Pan przejść wobec takiego apelu obojętnie :D :D :D !!!
       • StalM Zgłoś komentarz
        Chodorowski od zawsze rzuca kłody na mielecki sport ale niestety ludzie go cały czas wybierają na prezydenta . Ten facet mi się już znudził i widać że nie zależy mu na mieleckich
        Czytaj całość
        klubach , kibicach a także na promocji miasta przez sport !!! A jak widać na wielu przykładach np. Kielce oraz Rzeszów miasta te bardzo dobrze promują się przez sport . Niech Pan prezydent wkońcu zrozumie że prócz ręcznej nie mamy w Mielcu wartościowego klubu sportowego . Siatkówka upadła , piłka nożna dopiero awansowała do II ligi wschodniej , a ręczna jest 5 zespołem w Polsce i widać że chcą osiągać sukcesy . Panie prezydencie - idź po rozum i pomóż sporcie w Mielcu !!!
        • ZXS Mielec Zgłoś komentarz
         Jakby Pieróg był kierowcą walca, ugniataczem kostki lub polował na wrony w Parku Inwalidów Wojennych to Chodorowski by się zgodził. Jak coś czytam o Prezydencie Mielca i kłodom jaki
         Czytaj całość
         rzuca pod nogi wszystkiemu co jest związane ze sportem to mnie krew zalewa. Do ludzi z poza Mielca: Nie czytajcie tego i nie rozwijajcie tematu :)
         • skejl Zgłoś komentarz
          Co w ogóle z wyborami do zarządu? Pieróg zrezygnował z bycia p.o. prezesa już dawno, ale wciąż jest jest p.o…
          • WesleyRMI Zgłoś komentarz
           Bardzo dobry pomysł na uhonorowanie człowieka tak bardzo zasłużonego dla klubu.Mam nadzieję,że turniej będzie rozgrywany co roku.Stal ma dobre kontakty z drużynami zagranicznymi ze
           Czytaj całość
           Słowacji(Tatran,Vinland),Białorusi(Mieshkov Brześć),Ukrainy,gra też mecze pokazowe i sparingowe w krajach Beneluxu,do tego zespoły krajowe też przyjadą,więc zapowiada się teraz i w przyszłości fajny turniej.
           • Zaporoże Zgłoś komentarz
            WIŚLACY WARA OD FLAGI ZAPOROŻA !!!
            • s_mmts Zgłoś komentarz
             Czekamy na komentarz użytkownika Zaporoże :)
             • mempish Zgłoś komentarz
              Az dziw bierze, ze nie bedzie Tatrana Presov;]
              Zobacz więcej komentarzy (2)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×