Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Dwóch Białorusinów w SPR Chrobrym Głogów

SPR Chrobry Głogów związał się kontraktami z dwójką białoruskich szczypiornistów grających ostatnio w Mieszkowie Brześć. Obaj podpisali w ekipie z Dolnego Śląska dwuletnie umowy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Nowymi twarzami w zespole Krzysztofa Przybylskiego będą grający na pozycji lewego rozgrywającego Anton Prakapenia oraz obrotowy Yuri Gromyko. Obaj szczypiorniści podpisali w głogowskim zespole dwuletnie kontrakty. - To istotne wzmocnienia zespołu w naszej ocenie - uważa członek zarządu klubu, Robert Musiał.

24-letni Prakapenia i o pięć lat starszy Gromyko to doświadczeni zawodnicy, w ostatnich latach będący graczami czołowej białoruskiej drużyny Mieszkowa Brześć. W poprzednich sezonach obaj zaliczyli ponadto epizody w Dinamo Mińsk (Prakapenia) czy RK Gorenje Velenje (Gromyko), a na swoim koncie mają także występy w reprezentacji Białorusi.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Białorusini w Głogowie po raz pierwszy pojawili się pod koniec maja, a umowy z klubem sfinalizowali w minionym tygodniu. Nie byli jedynymi zawodnikami testowanymi przez sztab SPR Chrobrego. - Oprócz nich było u nas trzech innych szczypiornistów. Wszyscy zostali przetestowani i na koniec podjęta została decyzja, że jesteśmy zainteresowani właśnie tą dwójką - powiedział Musiał.

Wcześniej głogowski klub wzmocnili rozgrywający Paweł Gregor (wypożyczenie z Zabrza), bramkarz Michał Świrkula, obrotowy Bartosz Witkowski oraz młodzi skrzydłowi Wiktor Kubała i Rafał Biegaj.

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (20)
 • WIERNY RĘCZNEJ Zgłoś komentarz
  Mądrzejszy ustępuje.Bez komentarza.
  • WIERNY RĘCZNEJ Zgłoś komentarz
   Gdzie ty widzisz moje poczucie krzywdy,wręcz przeciwnie ty mój optymizm atakujesz jak rozjuszony pies.
   • groh eater Zgłoś komentarz
    No pewnie, że pisał. Co roku to pisze, bo Wierny Ręcznej, to Kenaj, czyli Janek. Musi zmieniać nicki, bo tak kończy się jego wyłamywanie z przyjętych reguł na sportowych faktach. I
    Czytaj całość
    jeszcze kopiować te bzdury karze :D.
    • WIERNY RĘCZNEJ Zgłoś komentarz
     Wiem że zostanę teraz wyśmiany ,bo wyłamię się z przyjętych reguł na sportowych faktach.A mianowicie według mnie Chrobry będzie teraz miał lepszą pakę niż w roku 2006 jak zdobyli
     Czytaj całość
     srebro.Wiadomo teraz takiego sukcesu nie będzie, ale Chrobry nie jednego zaskoczy.Jak nie wierzycie to skopiujcie to i porównacie po jesiennej rundzie.
     • ZXS Mielec Zgłoś komentarz
      Wiślak schowaj sowje kompleksy do kieszeni. Zadałem proste pytanie i oczywiście dosałem głupią odpowieź bo jestem z Mielca :)
      • ZXS Mielec Zgłoś komentarz
       @Wisełka, wydaje mi się ze s tym poziomem szkolenia nie byłoby tak tragicznie jakby ktoś dał kasę na to szkolenie. Kto w Płocku finansuje sekcje juniorskie? Miasto czy klub? Ciekawy
       Czytaj całość
       jestem, bo widziałem kilka meczy juniorów Wisły i przyznam, że na początku górują poziomem nad kolegami z innych miast. Zastanawia mnie czym się różnią ci terminatorzy z płocka od reszty juniorów. Natomiast w głowie mi się nie mieści dlaczego kiedy ten super skład Wisły wchodzi w wiek seniorski zamiast nadal się wyróżniać staje się gorszy od kolegów z innych miast. Nie wiem co tu jest nie tak. Oczywiścnie nie piszę o całokształcie bo macie kilka fajnych rodzynków... :)
       • ZXS Mielec Zgłoś komentarz
        Jak już Chrobry robi zagraniczne transfery to można powiedzieć że wreszcie coś drgneło. Nie jesteśmy najlepsi z całej wsi, ale patrząc wstecz to zrobiliśmy olbrzmi postęp. Nasza liga
        Czytaj całość
        staje się mocniejsza i niedługo możemy fajnie wyglądać na tle innych lig europejskich i być może zespoły np. duńskie będą wreszcie w naszym zasięgu i będzie można powiedzieć że byliśmy mocniejsi zamiast sprzyjało nam szczęscie.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×