Nowe twarze Chrobrego błyszczą w lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Siedem kolejek wystarczyło, by sprowadzeni w lecie zawodnicy wywarli solidny wpływ na postawę SPR Chrobrego Głogów. Nowe twarze w barwach ekipy z Dolnego Śląska spisują się świetnie.

Działacze głogowskiego klubu w trakcie wakacyjnej przerwy w rozgrywkach nie próżnowali i uważnie przeszukiwali rynek transferowy. Efekty ich prac, w poprzednich latach dość mizerne, tym razem przyniosły jednak znakomite skutki. Ściągnięci do SPR Chrobrego gracze szybko wywarli swój wpływ na grę drużyny Krzysztofa Przybylskiego, efekty czego widać w dotychczasowej postawie i dorobku punktowym głogowian.

Na pierwszoplanowe postacie drużyny wyrośli przede wszystkim doświadczeni Białorusini - Yuri Gromyko i Anton Prakapenia. Ten pierwszy pokazał, że jest świetnym kołowym, Prakapenia dał się zaś poznać jako dobry wykonawca rzutów karnych. - Jeśli mamy problem ze zdobyciem bramki, to Yuri niejednokrotnie bierze ciężar na swoje barki i jeśli nie trafi do siatki rywali, to wywalczy rzut karny. W nich z dobrej strony pokazuje się zaś Anton. W jego przypadku fragmenty bardzo dobrej gry przeplatane są jednak słabszymi momentami - ocenia trener Przybylski.

Yuri Gromyko pokazuje się jak na razie ze świetnej strony
Yuri Gromyko pokazuje się jak na razie ze świetnej strony

Wspomniana dwójka w dotychczasowych siedmiu meczach zdobyła dla Chrobrego aż 78 z 200 bramek całego zespołu. Warto ponadto odnotować, że przy białoruskich zawodnikach odżył też Mariusz Gujski. Z nie mniejszym impetem do składu głogowian wprowadził się też Michał Świrkula, którego interwencja zapewniła Chrobremu dwa punkty w Puławach, a linią defensywy solidnie dowodzi Bartosz Witkowski.

Ciekawymi transferami okazało się także zatrudnienie dwóch młodych skrzydłowych rodem z Końskich - Rafała Biegaja i Wiktora Kubały. - W ich przypadku to bardzo dobre uzupełnienie skrzydeł, na których mamy Marka Świtałę i Kubę Łucaka. Rafał i Wiktor to młodzi, ciekawi gracze, mający za sobą już przeszłość w kadrze młodzieżowej. Mają papiery na grę i z obu będziemy mieli jeszcze pociechę - stwierdził opiekun Chrobrego.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Jedynym nieznacznie zawodzącym dotychczas zawodnikiem jest wypożyczony z Zabrza Paweł Gregor. Młody prawy rozgrywający nie imponuje jak na razie formą strzelecką (10 bramek w 7 meczach), sprawdza się zaś w roli asystenta. - To taki nasz problem z bocznymi rozgrywającymi, że nie zdobywają tyle bramek ile oni by chcieli i ile my byśmy chcieli. Jeśli jednak nie oddają rzutów, to zawsze dobrze dograją do koła czy skrzydła. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie jeszcze lepiej - zakończył Przybylski.

Źródło artykułu: