KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Beach Handball Warsaw zbliża się wielkimi krokami

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Beach Handball Warsaw, jednego z największych turniejów piłki ręcznej plażowej w Polsce oraz w Europie Środkowej.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Plażowa piłka ręczna jest dyscypliną rozwijającą się niezwykle dynamicznie, dlatego turniej organizowany czwarty rok z rzędu przez grupę zawodników AZS UW  jest świetną okazją dla kibiców z Warszawy i okolicy, by zobaczyć w akcji najlepszych polskich zawodników, w tym grupę reprezentantów kraju którzy za kilka dni rozpoczną zmagania na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Danii.

Dodatkowego smaczku imprezie dodaje fakt, iż BHW jest w tym roku ostatnim turniejem z cyklu Mistrzostw Polski i to w podwarszawskich Białobrzegach poznamy nowych mistrzów kraju.

U panów sytuacja wydaje się być rozstrzygnięta, ponieważ ubiegłoroczny zwycięzca BHW - BHT Piotrkowianin - uzyskał znaczną przewagę nad Mistrzem Polski z Inowrocławia. Jednak różnice punktowe między pozostałymi drużynami są minimalne, co zwiastuje fascynującą walkę o brązowy medal.

Wielkich emocji spodziewać można się również po turnieju pań, gdzie różnica między pierwszą a czwartą ekipą wynosi zaledwie cztery punkty. Swój udział w turnieju zapowiedziały także ekipy zagraniczne - żeńska Győri Strandkéziabda Club (Węgry), oraz męska BHT Sand Devils Minden (Niemcy). Wartym podkreślenia jest fakt, że drużyna zza naszej zachodniej granicy przyjedzie do Warszawy drugi rok z rzędu, co świadczy o wysokim poziomie organizacyjnym oraz znakomitej atmosferze turnieju.

W tym roku w promocję BHW zaangażowali się reprezentanci Polski: Kinga Byzdra i Grzegorz Tkaczyk. Kto wie, może nawet planują pojawić się w Białobrzegach? Nie pozostaje nic innego, jak liczyć na piękną pogodę ponieważ dobra zabawa i wysoki poziom sportowych emocji nad Zalewem Zegrzyńskim są gwarantowane!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×