MKS Piotrcovia wygrała turniej w Kępnie

Piotrcovia zwyciężyła w jednodniowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Kępnie, pokonując belgijski zespół HC Rhino Turnhout oraz miejscową KKS Polonię Kępno.

Maciej Nowicki

W niedzielę odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Burmistrz Miasta i Gminy w Kępnie. W zawodach prócz miejscowych wystąpił 5. zespół Belgii HC Rhino oraz Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Dla zespołu z Kępna oraz Turnhout to pierwsze sparingi po przerwie i były jednocześnie podsumowaniem obozów kondycyjnych.

Jako pierwsze naprzeciw siebie stanęły zespoły Polonia Kępno i HC Rhino. Początek spotkania należał do polskiego pierwszoligowca. Główna w tym zasługa duetu Ewa Nowicka - Aneta Grozdanowska, które w całym meczu zdobyły kolejno 5 i 10 bramek. Belgijki nie pozwalały jednak kępniankom na zbyt wiele. Grały bardzo szybką piłkę i były skuteczniejsze w ataku, dzięki takiej postawie to one po pierwszej połowie prowadziły 13:8. Obraz meczu w drugiej odsłonie niewiele się zmienił. Belgijki przez cały czas kontrolowały wynik, nie pozwalając tym samym by gospodynie zbliżyły się rezultatem. Ostatecznie Polonia przegrała 28:23.

KKS Polonia Kępno - HC Rhino Turnhout 28:23(13:8)

KKS:  Słota, Przebierała - Wojtasik, Walczak, Skowrońska 1, Romanowska, Niziołek, Antoszewska 1, Fijałkowska 4, Grozdanowska 10, Cichoń 1, E. Nowicka 5, Kucharska 1, Gałka

W kolejnym spotkaniu HC Rhino podejmowało MKS Piotrcovię. Już od samego początku bardzo wysokie warunki postawił zespół z Belgii, który w 16. minucie prowadził 10:9. Największe problemy obronie Piotrcovii sprawiała silna lewo rozgrywająca Rhino Svane Godssens zdobywczyni 6 bramek w całym meczu. W zespole z woj. łódzkiego brylowała Agata Wypych, która rzuciła do przerwy aż 10 bramek. Mecz był bardzo wyrównany, lecz to Piotrcovia zachowała więcej zimnej krwi w końcówce wygrywając 30:28 (18:15).

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - HC Rhino Turnhout 30:28 (18:15)

MKS: Skura, Jurkowska - Mielczewska 1, Brzezowska 1, Wypych 12, Szafnicka 2, Olek, Kucharska 2, Pasternak 7, Nowak 2, Piecaba 3, Tórz, Siemko,

Jako ostatnie na przeciwko siebie stanęły dwa krajowe zespoły - Polonia Kępno oraz MKS Piotrcovia. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły miejscowe, które w 13. minucie prowadziły 6:5. Od tej pory jednak przewagę zaczęły wyrabiać zawodniczki przyjezdne, które nie oddały zwycięstwa kontrolując cały mecz aż do ostatniej minuty. MKS pokonał Polonię 30:23 (16:12). Warte podkreślenia, iż w zespole z Kępna zadebiutowały dwie juniorki młodsze - Angelika Walczak oraz Oliwia Kucharska (obie zdobyły po jednym trafieniu w turnieju).

KKS Polonia Kępno - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 23:30 (12:16)

KKS:  Słota, Przebierała - Niziołek, Grozdanowska 5, Gałka 1, Łukasik, Kucharska, Walczak 1, Wynnyk 4, Skowrońska 1, Cichoń 1, Romanowska, Fijaukowska 2, E. Nowicka 7,

MKS: Skura, Jurkowska - Mielczewska 5, Brzezowska 3, Wypych 7, Szafnicka 2, Olek 1, Kucharska 1, Pasternak 3, Nowak 6, Piecaba, Tórz 1, Siemko 1