Ruch i Zagłębie ze zwycięstwami - relacja z pierwszego dnia Lyoness Cup

W Chorzowie rozpoczął się turniej Lyoness Cup 2013, w którym biorą udział cztery zespoły Superligi kobiet. Pierwsze zwycięstwa zanotowały ekipy Ruchu Chorzów oraz Zagłębia Lubin.

Tomasz Boryn

W meczu Ruchu Chorzów z SPR-em Olkusz nie wystąpiły dwie podstawowe zawodniczki Niebieskich. Jovana Jovović oraz Karolina Jasinowska zmagają się z urazami i ich występ w turnieju jest wykluczony.

Spotkanie rozpoczęło od niewielkiej przewagi beniaminka Superligi. Jednak podopieczne Zdzisława Wąsa po kilku dobrych akcjach już w piątej minucie doprowadziły do remisu. Następnie do końca pierwszej części meczu Niebieskie miały nieznaczną przewagę. Olkuszanki trzymały kontakt dzięki bramkom Natalii Wicik, byłej zawodniczce Ruchu. Z dobrej strony pokazał się też nowy nabytek chorzowskiej ekipy Agnieszka Podrygała, która już do przerwy miała na koncie pięć trafień. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 17:16

Druga połowa to już dominacja Ruchu, który pozwolił rywalkom rzucić jedynie siedem bramek. Świetne zawody rozegrała Joanna Rodak, autorka pięciu bramek. – Ta zawodniczka ma papiery na grę w Superlidze. Potrzebuję szybkich skrzydłowych, a w tym elemencie Asia ma przewagę nad Kasią Sadowską, dlatego na pewno będzie dostawać swoje szanse – mówił po meczu Zdzisław Wąs. Chorzowianki ostatecznie wygrały 33:23.

KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 33:23 (17:16)

Ruch: Wąż, Montowska - Malec, Pieniowska 2, Podrygała 6, Kempa, Drażyk, Lesik 4, Migała 6, Krzymińska 2, Masłowska, Michla, Rodak 5, Karwacka 3, Sadowska 2, Ważna 3.

SPR: Staś, Hoffman - Tarnowska, Pastwa 1, Sikorska 3, Przytuła 2, Wicik 5, Marszałek, Fierka 4, Rzeszutek 3, Cwalina 2, Wcześniak 1, Basiak 2, Knapik.