Bundesliga: W meczu kolejki lepszy SC Magdeburg

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku pierwszej serii spotkań, drużyna Bartosza Jureckiego pokonała Frisch Auf! Goeppingen. Zwycięstwo odniósł także zespół TBV Lemgo.

Wiktor Gumiński

Kibice zgromadzeni w hali w Goeppingen przez pełne 60 minut obserwowali bardzo zaciętą walkę. Przez większą część meczu minimalną inicjatywę posiadała ekipa z Magdeburga, lecz w 48. minucie to gospodarze objęli prowadzenie 24:22. Goście zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnich trzech minutach, wygrywając ten fragment spotkania 5:2. Bartosz Jurecki zdobył 2 bramki oraz spędził 4 minuty na ławce kar.

Nie taki debiut w barwach HSG Wetzlar wymarzył sobie Ivano Balić. Chorwacki rozgrywający zaledwie raz trafił do siatki rywali, a jego zespół nie sprostał rywalom z Lemgo. O porażce miejscowych zadecydowała słaba postawa w początkowej fazie każdej z połów. W pierwszej części udało im się co prawda odrobić wyrównać ze stanu 5:10, lecz w drugiej taka sama różnica (19:24) okazała się już niemożliwa do zniwelowania.