Bundesliga: Wielki mecz Jureckiego, wygrane drużyn Polaków

Kapitalny mecz rozegrał Bartosz Jurecki, dzięki czemu jego SC Magdeburg zdobył dwa punkty w starciu z HBW Balingen-Weilstetten. Wygrane odniosły ponadto drużyny Bartłomieja Jaszki i Pawła Niewrzawy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Doświadczony polski obrotowy był jednym z liderów ekipy z Magdeburga, która w niedzielne popołudnie bez większych problemów rozprawiła się z HBW Balingen-Weilstetten. Gladiatorzy już w 7. minucie wygrywali 6:2, sześć minut później powiększając prowadzenie do stanu 11:5. Co prawda ekipa trenera Franka Carstensa przed przerwą utraciła część przewagi (18:15), jednak po zmianie stron inicjatywa nadal leżała po ich stronie i Magdeburg wygrał ostatecznie 38:31.

Bardzo dobre zawody w ekipie Gladiatorów rozegrali Fabian van Olphen oraz Robert Weber (obaj po 8 bramek), którzy obok Bartosza Jureckiego byli głównymi autorami wygranej. Polski kołowy zakończył swój występ z siedmioma trafieniami na koncie, dodatkowo zaliczając jeden przechwyt i wywalczając dwa rzuty karne. 34-letni zawodnik ma wielkie szanse, by dzięki tak świetnej grze znaleźć się w siódemce 2. kolejki Bundesligi.

Oprócz Jureckiego powody do zadowolenia w niedzielny wieczór mieli dwaj pozostali polscy szczypiorniści występujący na parkietach Bundesligi. Bartłomiej Jaszka i jego Füchse Berlin gładko ograło beniaminka ThSV Eisenach aż 34:20, a popularny w Niemczech "Baba" zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty. Jedną asystę na swym koncie w meczu TuS N-Lübbecke z MT Melsungen (32:22 dla TuS) zapisał natomiast Paweł Niewrzawa. Polak na placu gry pojawił się jednak dopiero w ostatnich minutach starcia.

Dzięki niedzielnym zwycięstwom drużyny polskich zawodników awansowały do górnej połówki tabeli Bundesligi. Magdeburg z dwoma zwycięstwami na koncie jest w tej chwili trzeci, Lübbecke plasuje się natomiast na siódmej lokacie (jeden mecz rozegrany mniej), a Lisy pozycję niżej. 3. kolejka Bundesligi rozegrana zostanie między 6 a 8 września. Wcześniej, 4 września (środa), mecz Bergischer HC - HSV Hamburg zakończy drugą kolejkę zmagań.

01.09.2013 - niedziela:
Rhein-Neckar Löwen - HSG Wetzlar 34:23 (15:11)
Najwięcej bramek: dla RNL - Patrick Groetzki 7, Uwe Gensheimer 6, Sergey Gorbok, Bjarte Myrhol - po 5; dla Wetzlar - Steffen Fäth, Jens Tiedtke - po 5, Kent Robin Tönnesen 4.

SC Magdeburg - HBW Balingen-Weilstetten 38:31 (18:15)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Fabian van Olphen, Robert Weber - po 8, Bartosz Jurecki 7; dla Balingen - Martin Strobel 9, Kai Häfner, Christopher Theuerkauf - po 5.

TuS N-Lübbecke - MT Melsungen 32:22 (17:8)
Najwięcej bramek: dla Lübbecke - Dennis Wilke 8, Jens Schöngarth 7, Arne Niemeyer 6, Paweł Niewrzawa; dla Melsungen - Michael Allendorf, Malte Schröder - po 5, Jonathan Stenbäcken 4.

Füchse Berlin - ThSV Eisenach 34:20 (17:10)
Najwięcej bramek: dla Füchse - Fredrik Petersen, Mattias Zachrisson - po 6, Bartłomiej Jaszka 2; dla ThSV - Bjarki Elisson, Dener Jaanimaa, Aivis Jurdzs, Nick Heinemann - po 3.

Pozostałe mecze 2. kolejki: SG Flensburg-Handewitt - Frisch Auf! Göppingen 25:24 (12:13) TV Emsdetten - THW Kiel 25:40 (12:18) TBV Lemgo - VfL Gummersbach 28:27 (14:14) TSV Hannover-Burgdorf - GWD Minden 27:27 (15:18) Bergischer HC - HSV Hamburg / 04.09.2013, godz. 19:00