Bundesliga: Kiel samotnym liderem, pierwsza strata Lwów

Podziałem punktów zakończyło się najciekawsze sobotnie spotkanie 5. kolejki DKB Handball Bundesligi między Frisch Auf! Göppingen a Rhein-Neckar Löwen. Samotnym liderem tabeli zostało THW Kiel.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Derbowe starcie w Göppingen dostarczyło ogromnej dawki emocji. Mimo iż na przeciw siebie stanęły dwie drużyny znajdujące się przed inauguracją 5. kolejki na przeciwnych biegunach tabeli Bundesligi (Rhein-Neckar było liderem, Frisch-Auf - ostatnie), to historia ich potyczek pozwalała przypuszczać, że będzie to zacięty mecz.

Spotkanie skuteczniej zaczęli podopieczni Gudmundura Gudmundssona, już po paru minutach wypracowując sobie dwubramkową przewagę (6:4), a w 27. minucie powiększając ją do trzech trafień za sprawą Sergeia Gorboka (9:6). Zawodnicy Lwów z Mannheim kontynuowali świetną grę po zmianie stron, w 41. minucie obejmując wysokie, aż siedmiobramkowe prowadzenie (19:12). Gospodarze nie zrezygnowali jednak z walki i w ciągu kolejnych czternastu minut odrobili straty, doprowadzając do remisu 21:21. W końcowych fragmentach żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swą korzyść, głównie dzięki świetnej postawie bramkarzy - Niklasa Landina i Primoza Prosta.

Bez większych kłopotów piątą wygraną w sezonie odnieśli natomiast szczypiorniści THW Kiel. Mistrzowie Niemiec co prawda wygrali na parkiecie beniaminka ThSV Eisenach zaledwie sześcioma bramkami (29:23), jednak od pierwszych minut swobodnie kontrolowali wydarzenia na placu gry. Po paru minutach spotkania Kiel wygrywało już 5:2, a przed przerwą powiększyło prowadzenie do czterech bramek (16:12). Dobre zawody w barwach Zebr rozegrał bramkarz Johan Sjostrand (aż 21 interwencji!), na skrzydle zaś brylował doświadczony Gudjon Valur Sigurdsson (7 trafień). Dzięki zwycięstwu zespół Alfreda Gislasona objął samodzielne prowadzenie w tabeli Bundesligi.

W trzecim sobotnim meczu HBW Balingen-Weilstetten rozbiło przed własną publicznością TV Emsdetten 31:21, o losach meczu przesądzając już w pierwszych minutach spotkania. Na niedzielę zaplanowanych zostało sześć meczów 5. kolejki Bundesligi, a wśród nich hitowe starcie między SC Magdeburgiem a Füchse Berlin.

14.09.2013 - sobota:
ThSV Eisenach - THW Kiel 23:29 (12:16)
Najwięcej bramek: dla Eisenach - Dener Jaanimaa 6, Bjarki Elisson 5, Aivis Jurdzs 4; dla Kiel - Gudjon Valur Sigurdsson 7, Marko Vujin 6, Filip Jicha 4.

HBW Balingen-Weilstetten - TV Emsdetten 32:21 (17:7)

Frisch Auf! Göppingen - Rhein-Neckar Löwen 23:23 (8:10)
Najwięcej bramek: dla Göppingen - Momir Rnić 5, Dragos Oprea, Marcel Schiller - po4; dla RNL - Uwe Gensheimer 8, Kim Ekdahl Du Rietz, Bjarte Myrhol - po 5.

Pozostałe mecze 5. kolejki: SG Flensburg-Handewitt - TSV Hannover-Burgdorf 27:22 (16:12) MT Melsungen - HSV Hamburg / 15.09.2013, godz. 15:00 SC Magdeburg - Füchse Berlin / 15.09.2013, godz. 17:15 HSG Wetzlar - Bergischer HC / 15.09.2013, godz. 17:15 GWD Minden - TBV Lemgo / 15.09.2013, godz. 17:15 VfL Gummersbach - TuS N-Lübbecke / 15.09.2013, godz. 17:15