Piotrcovia tanio skóry nie sprzedała - relacja z meczu MKS Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

W sobotę mistrzynie Polski po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowały się przed lubelską publicznością. Szczypiornistki z Koziego Grodu pewnie pokonały Piotrcovię.

Sławomir Bromboszcz

Przed spotkaniem nietrudno było wskazać faworyta tego pojedynku. Zacięte starcia lublinianek i piotrkowianek, których stawką były medale mistrzostw Polski, odeszły już dawno w niepamięć. Od kilku sezonów zespół z Piotrkowa Trybunalskiego boryka się z problemami finansowymi i walczy o zgoła odmienne cele niż ekipa z Koziego Grodu.

Szczypiornistki Piotrcovii nie przyjechały jednak do Lublina na wycieczkę i w pierwszych minutach bardzo dobrze radziły sobie na parkiecie mistrza Polski. W 10. minucie rzut karny na bramkę zamieniła Agata Wypych i przyjezdne objęły prowadzenie 6:4. Zespoły popełniały wiele błędów, nie brakowało strat oraz niecelnych rzutów. Zawodniczki Piotrcovii dość łatwo przedzierały się przez defensywę rywalek, jednak ta nie dawała za wygraną. W efekcie sędziowie często wskazywali na linię siódmego metra. W końcówce pierwszej połowy SPR wrzucił drugi bieg. Na kole świetnie spisywała się Joanna Szarawaga, a akcje ze skrzydła i kontrataku bezbłędnie wykańczała Małgorzata Majerek. Do szatni lublinianki zeszły z pokaźną zaliczką pięciu trafień (16:11).

Po zmianie stron podopieczne Edwarda Jankowskiego przez długi czas utrzymywały wypracowaną w pierwszej połowie bezpieczną zaliczkę pięciu trafień. Niekorzystny rezultat nie zniechęcił zawodniczek Piotrcovii, które mozolnie odrabiały straty. Z upływem czasu przewaga mistrzyń Polski zaczęła topnieć. Jeszcze w 49. minucie po celnym rzucie Valiantsiny Nestsiaruk MKS prowadził 24:19, jednak już parę minut później po skutecznej akcji Aleksandry Kucharskiej Piotrcovia zmniejszyła straty do dwóch oczek (22:24). I to było na tyle. Końcówkę spotkania mistrzynie Polski rozegrały bardzo dobrze i odniosły cenne zwycięstwo 27:22.

MKS Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:22 (16:11)

MKS: Dzhukeva, Gawlik - Szarawaga 8, Majerek 4, Wojtas 4, Rola 3, Nestsiaruk 3, Małek 2, Gęga 1, Kozimur 1, Mihdaliova 1, Konsur, Wojdat, Skrzyniarz