Niespodziewana dominacja gości - relacja z meczu Meble Wójcik Elbląg - Real Astromal Leszno

Dwa punkty wywalczyli szczypiorniści Real Astromal Leszno na, wydawało się, niełatwym terenie KS Meble Wójcik Elbląg. Bardzo dobre zawody rozegrał bramkarz Fryderyk Musiał.

Anna Dembińska

Spotkanie od początku układało się pod dyktando przyjezdnych, którzy po 5 minutach gry prowadzili 4:1. Lesznianie grali agresywnie w obronie, skutecznie w ataku, dzięki czemu z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, która po kwadransie gry wynosiła już pięć goli (12:7). Przerwa na żądanie szkoleniowca elblążan niewiele pomogła. Jedyną pozytywna zmianą była obecność w bramce Patryka Plaszczaka, który zaraz po pojawieniu się na boisku zanotował kilka skutecznych interwencji. Gospodarze mieli ogromne problemy z przedarciem się przez defensywę gości i tym samym wypracowaniem sobie dogodnych pozycji do rzutu. Dodatkowo nie potrafili wykorzystać aż trzech rzutów karnych. W ekipie przyjezdnych z dobrej strony pokazał się bramkarz Fryderyk Musiał oraz Marcin Giernas. Po 30 minutach gry tablica wyników wskazywała 17:11 dla Leszna.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Co prawda gospodarze grając w podwójnej przewadze mieli dobrą okazję, by nieco odrobić straty, ale co odrobili, to zaraz stracili. Elblążanie grali bardzo nieskutecznie, piłka wielokrotnie lądowała obok bramki lub w rękach bramkarza gości. Lesznianie z kolei nie tylko pilnowali wypracowanej przewagi, ale grali konsekwentnie w ataku i ich przewaga urosła w 47. minucie do dziesięciu bramek (26:16). Trener Grzegorz Czapla starał się rotować składem, wpuścił na boisko młodych zawodników, jednak wyniku meczu nie sposób już było odwrócić. Spotkanie zakończyło się siedmiobramkowym zwycięstwem drużyny Real Astromal Leszno (31:24).

Meble Wójcik Elbląg - Real Astromal Leszno 24:31 (11:17)

Wójcik: Rycharski, Plaszczak, Krawczyk - Maluchnik 4, Mazur 3, Malewski 3/2, Bąkowski 2, Nowakowski 2, Ośko 2/1, Malczewski 2, Gryz 2, Olszewski 2, Spychalski 1, Malandy 1, Kostrzewa, Kupiec.
Kary: 6 minut
Karne: 3/6

Real: Musiał, Maziarz, Skorupiński - Przekwas 8, Giernas 7, Misiaczyk 5, Wierucki M. 4/2, Wierucki J. 3, Łuczak 2, Szkudelski 2, Maleszka, Krystkowiak, Jasiczek.
Kary: 10 minut
Karne: 2/2

Kary
: Wójcik - 6 minut (Gryz - 2 min., Kupiec - 2 min., Malandy - 2 min.); Real - 10 minut (Przekwas 2 min., Łuczak 2 min., Wierucki J. 2 min., Wierucki M. 4 min.)