Dudek show - relacja z meczu Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Tryb.

Bartosz Dudek kolejny raz pokazał klasę. Pomimo świetnej postawy bramkarza Miedziowi zanotowali tylko remis w meczu z Piotrkowianinem.

Łukasz Lemanik

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyrównanej walki bramka za bramkę. Zaczęło się od trafienia Michała Bartczaka w 30 sekundzie, chwilę później był remis, a bramkę zdobył Wojciech Trojanowski. W 10. minucie po rzucie Wojciecha Gumińskiego było 6:4, ale kolejne dwie bramki zdobyli goście. Piotrkowianin mógł wyjść na prowadzenie, jednak miał spore problemy z pokonaniem dobrze dysponowanego Marka Kubiszewskiego. Po kwadransie gry mieliśmy remis po 10. Grę miedziowych ciągnęli Dawid Przysiek i Wojciech Gumiński. W 20. minucie Piotrkowianin wyszedł na prowadzenie 12:11, po bramce Adama Pacześnego, chwilę później było już 14:11. Kiedy o czas dla swoje drużyny poprosił Dariusz Bobrek gospodarze zniwelowali straty do jednej bramki. Mało tego. W 24. minucie karnego obronił Bartosz Dudek, do bramki gości trafił Wojciech Gumiński i mieliśmy remis. Remisem po 17 zakończyła się też pierwsza połowa spotkania.

Chwilę po wznowieniu gry Piotra Nera pokonał Jarosław Paluch i Zagłębie odzyskało prowadzenie. Nie minęło kilkanaście sekund a Piotrków, grający w osłabieniu został skarcony po raz kolejny. Tym razem bramkę zdobył niezawodny Dawid Przysiek. W 33. minucie najpierw znakomitą interwencją popisał się Bartosz Dudek, a chwilę później znów trafił Jarosław Paluch i zrobiło się 20:17. W 38. minucie kolejny raz skuteczny rzut oddał "Guma" i wynik brzmiał 23:19. Lubinianie chyba zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo, gdyż w 42. minucie zrobiło się już tylko 24:23. W 45. minucie mógł być remis, ale karnego i dobitkę Piotra Swata obronił Marek Kubiszewski. Goście dopieli swego w 48. minucie i mieliśmy remis po 25. W ostatnich dziesięciu minutach popis umiejętności dał Bartosz Dudek, który bronił jak w transie. Niestety dla gospodarzy jego koledzy z pola grali mieskutecznie i na tablicy wyników wciąż utrzymywał się remis. Do 57. minuty, kiedy bramkę zdobył Szymon Woynowski i Piotrków wyszedł na prowadzenie. W końcówce emocje sięgnęły zenitu, ale nikomu nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

MKS Zagłębie Lubin - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 28:28 (17:17)

Zagłębie: Małecki, Dudek - Michałów, Stankiewicz, Gumiński 7, Rosiek, Przysiek 7, Kużdeba, Marciniak 2, Szymyślik 3, Wolski, Paluch 5, Bartczak 4, Starzyński.

Piotrkowianin: Ner, Wnuk, Procho - Mróz 1, Swat 4, Woynowski 6, Różański, Pacześny 3, Daćko, Pilitowski 3, Wasilewski, Iskra, Tórz 3, Trojanowski 8, Pożarek.

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (obaj Zielona Góra)
Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński (Szczecin)
Widzów: ok 400