Zadecydowała I połowa - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn

Vetrex Sokół Kościerzyna przegrał we własnej hali z Warmią Traveland Olsztyn 23:29. Goście w pierwszej połowie wyszli na ośmiobramkowe prowadzenie i nie dali odebrać sobie zwycięstwa.

Michał Gałęzewski

Gospodarze do spotkania przystąpili osłabieni i trener skorzystał zaledwie z dziesięciu zawodników. - Na razie mamy taką kadrę, jaką mamy i będziemy się nią starali walczyć. Czekamy, aż wykuruje się Maciek Reichel. To kwestia kilku tygodni - powiedział Bartłomiej Pepliński, trener Vetreksu Sokół. Trudno było przed meczem oceniać formę olsztynian, którzy na inaugurację przegrali różnicą pięciu bramek w Gdańsku z SMS-em ZPRP, a następnie pokonali WKS Grunwald Poznań aż 33:22.

Pierwsze minuty należały jednak do zespołu gości, który momentalnie wyszedł na trzybramkową przewagę. Duża w tym zasługa Aleksandra Kryszenia. Zawodnik Warmii Traveland już w siódmej minucie miał na swoim koncie trzy bramki, a tylko w pierwszej połowie zdobył ich pięć. Później gospodarze zaczęli gonić wynik i w końcu po bramce Bartosza Kuczyńskiego wyszli na remis z podopiecznymi Karola Adamowicza.

Od tego momentu na boisku istniała już tylko Warmia Traveland, której zawodnicy zdobyli w kwadrans dziewięć bramek, tracąc zaledwie jedną i wyszli na rekordowe, ośmiobramkowe prowadzenie. Przed przerwą trzy razy golkiperów gości pokonali jeszcze zawodnicy z Kaszub, ale wystarczyło to jedynie do tego, aby schodzić na nią przy wyniku 10:15.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana, jednak cały czas niedawny superligowiec prowadził różnicą czterech-sześciu bramek. Ostatecznie Vetrex Sokół przegrał z Warmią Traveland 23:29. - Nie weszliśmy dobrze w mecz i pierwsza połowa była przespana. W drugiej części spotkania graliśmy równo z zespołem z Olsztyna, ale nie dało się dojść na bliżej niż trzy bramki i to goście dowieźli zwycięstwo - podsumował Bartłomiej Pepliński.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn 23:29 (10:13)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Kuczyński 5, Janusiewicz 5, Szala 4, Ringwelski 4, Lisiewicz 4, Gryczka 1 oraz Czaja, Piechowski.
Kary: 12 min. (w tym czerwona kartka dla Mariusza Czai).
Rzuty karne: 3/4.

Warmia Traveland: Gawryś, M.Koledziński - Kryszeń 6, Zyśk 5, Kopyciński 5, Deptuła 4, Królik 3, Kempiński 2, Wojciechowski 2, Sikorski 1, S.Koledziński 1 oraz Bonk, Prorok 2 min., Deptuła 2 min.).
Kary: 16 min.
Rzuty karne: 1/2.

Kary: Vetrex Sokół - 12 min. (Czaja 2 min. (cz.k.), Janusiewicz 4 min., Kasperek 2 min., Szala 2 min., Ringwelski 2 min.), Warmia Traveland - 16 min. (Królik 4 min., Wojciechowski 4 min., Kryszeń 2 min., Kempiński 2 min., Prorok 2 min.)
Sędziowie: Kaniecki - Sarnowski.