Warszawianka znów triumfuje - relacja z meczu Orlen Wisła II Płock - KS Warszawianka Warszawa

W sobotę szczypiorniści Warszawianki zmierzyli się w pojedynku o kolejne punkty w rozgrywkach II ligi z Orlenem Wisłą II Płock. Podopieczni Tomasza Porzezińskiego pokonali płocki zespół 26:19.

Redakcja
Redakcja

Już od pierwszych minut meczu to stołeczna drużyna kontrolowała przebieg spotkania. - Nasz zespół był lepszy praktycznie w każdym z elementów gry - skomentował krótko spotkanie szkoleniowiec Warszawianki Tomasz Porzeziński. Jedynym momentem meczu, w którym zespół Wisły Płock posiadał przewagę punktową była druga minuta spotkania, a więc wtedy gdy padła pierwsza bramka meczu. W pierwszej połowie połocczan poprowadzili do walki z Warszawianką Maciej Jankowski oraz Rafał Staniszewski, dzięki czemu ich zespół zaczął odrabiać straty, by w 27 minucie przegrywać zaledwie różnicą jednego punktu (11:10). Mimo ich wysiłków, to stołeczna ekipa okazała się lepsza i wygrała pierwszą część spotkania 14:10. Wśród zawodników warszawskiego zespołu wyróżniali się w pierwszej połowie Łukasz Kolczyński, Paweł Kwiatkowski (młodszy) i Paweł Przykuta.

Po przerwie Warszawianka już zdecydowanie królowała na parkiecie ze średnio sześcioma bramkami przewagi nad swoim rywalem. Mimo niekorzystnej sytuacji, swój zespół starał się zmobilizować Maciej Jankowski. W drugiej połowie kibice mieli okazję podziwiać 5 rzutów karnych, w tym 4 w wykonaniu Łukasza Kolczyńskiego z Warszawianki, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu (11 bramek).
Mimo, że gospodarzem spotkania była Wisła Płock, to kibice Warszawianki byli o wiele bardziej głośni i widoczni od sympatyków płockiej drużyny.

Dla stołecznych szczypiornistów to już drugi zwycięski mecz w sezonie. Tydzień temu podopieczni trenera Porzezińskiego pokonali UMKS Trójkę Ostrołęka 39:24.

Orlen Wisła II Płock - KS Warszawianka Warszawa 19:26 (10:14)

Orlen Wisła II Płock: Staniszewski 6, Niemiec, Sowul 1, Zawadzki 2, Mikołajewski, Kociuba, Sandurski 1, Moryń, Chrobociński 3, Madej, Piechowski, Pietrzak, Jankowski 6, Zaremba, Góral.