Miedź rozniosła w pył Anilanę - relacja z meczu Siódemka Miedź Legnica - Anilana UŁ PŁ Łódź

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź rozgromili przy Lotniczej 45:19 Anilanę Łódź. Było to trzecie zwycięstwo legniczan w tym sezonie.

Paweł Jantura

- Lekko, łatwo i przyjemnie - podsumował sobotnie spotkanie z młodym zespołem Anilany trener Siódemki Miedź Piotr Będzikowski. Nic dodać, nic ująć. Siódemka była od łodzian drużyną lepszą o przynajmniej dwie klasy.

Mecz był wyrównany tylko przez pierwsze 7 minut minut, do kiedy to goście byli w stanie odpowiedzieć na każde trafienie legniczan i w efekcie remisowali 4:4. Później na parkiecie rządzili już tylko podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego, którzy w po 20 minutach prowadzili 14:8.

Rzutami z drugiej linii imponował świetnie dysponowany Robert Szuszkiewicz, a na skrzydle zabójczo skuteczny był Tomasz Kozłowski. Były reprezentant Polski mecz zakończył z imponującym dorobkiem 13 goli! Na przerwę Siódemka schodziła z 11-bramkowym prowadzeniem (20:9). Druga połowa była już tylko "dobijaniem" ambitnych graczy Anilany, którym brakowało sił, umiejętności, a także doświadczenia. Skutecznością w tej części meczu błysnął Wojciech Czuwara. Bramkarzy Anilany pokonał aż 7 razy.

Siódemka Miedź zdobyła aż 45 bramek, tracąc zaledwie 19 i odniosła jedno z najwyższych zwycięstw w swojej historii. Trener Będzikowski po meczu cieszył się nie tylko z wysokiej wygranej i skuteczności swoich zawodników.  Również z tego, że miał okazję dać szansę debiutu w seniorskim handballu kolejnym dwóm młodym zawodnikom. Mowa o Dawidzie Beńko i Krzysztofie Wyszogrodzkim. Dodajmy jeszcze, że w bramce przez większość meczu grał inny nastolatek Łukasz Mazur. Zresztą ze świetnym skutkiem.

Siódemka Miedź Legnica - Anilana UŁ PŁ Łódź 45:19 (20:9)