Puchar Polski: Malborczycy grają dalej - relacja z meczu Polski Cukier-Pomezania - Vetrex Sokół Kościerzyna

Drużyna Polskiego Cukru-Pomezanii Malbork wygrała z Vetreksem Sokół Kościerzyna 35:30 w meczu półfinałowym wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale zmierzy się w Gdańsku z Wybrzeżem.

Michał Gałęzewski

Cztery pierwszoligowe zespoły z województwa pomorskiego zostały podzielone na dwie pary. Wybrzeże Gdańsk w pierwszym meczu pokonało Kar-Do Spójnię Gdynia, a w drugim półfinale zmierzyły się drużyny z Malborka i z Kościerzyny.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po kwadransie gry i bramce, zdobytej przez grającego niedawno w Kościerzynie Łukasza Cieślaka, prowadzili 9:5. Gra z minuty na minutę stawała się bardziej otwarta, na czym korzystali podopieczni Bartłomieja Peplińskiego. Co prawda Vetrex Sokół na trzy minuty przed przerwą przegrywał różnicą trzech bramek, jednak trzy trafienia z rzędu pozwoliły na remis po pierwszej połowie. Decydującą bramkę w tej części gry zdobył z rzutu karnego Adam Lisiewicz.

W 32 minucie meczu goście prowadzili już nawet 18:16, ale piąty bieg włączyli malborczycy. Zdobyli oni pięć bramek z rzędu, wychodząc na 23:19. Goście starali się jeszcze odrobić stratę, lecz gdy znów Pomezania zdobyła sześć bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 32:24 na siedem minut przed końcem meczu stało się jasne, kto zwycięży. Ostatecznie potyczka ta zakończyła się wynikiem 35:30 dla gospodarzy.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - Vetrex Sokół Kościerzyna 35:30 (16:16)

Polski Cukier-Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela - Babicki 8/3, Walasek 6, Derdzikowski 5, Miedziński 4, Hanis 4, Cieślak 3/2, Suwisz 2, Baraniak 2, Piórkowski 1 oraz Lipiński, Kawczyński, Jaszczyński.
Kary: 4 min.
Rzuty karne: 5/5.

Vetrex Sokół Kościerzyna: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 9/6, Ringwelski 6, Janusiewicz 5, Szala 4, Gryczka 3, bronk 2, Żynda 1 oraz Piechowski, Czaja.
Rzuty karne: 6/6.

Kary: Polski Cukier-Pomezania - 4 min. (Suwisz 2 min., Cieślak 2 min.), Vetrex Sokół - 4 min. (Ringwelski 2 min., Czaja 2 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej.