Nie ma już niepokonanych, szlagier dla mistrzyń - podsumowanie 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Łukasz Wojtczak
Rozczarowanie kolejki: Firmus AZS Politechnika Koszalińska Choć po 30 minutach spotkania Firmus Politechnika Koszalińska - Vistal Gdynia był remis (9:9), to w drugiej połowie szczypiornistki z Trójmiasta pokazały gospodyniom miejsce w szeregu. Z pojedynku, który miał być jednym z hitów kolejki, zrobił się mecz do jednej bramki. Podopiecznym Jensa Steffensena wystarczyło zaledwie dziesięć minut, żeby doprowadzić do stanu 16:10. Z zimną krwią każdy kontratak wykorzystywała Jessica Quintino, a z drugiej linii bramkę AZS-u ostrzeliwały Aleksandra Zych, Iwona Niedźwiedź i Katarzyna Duran. Dla Politechniki to już trzecia porażka w tym sezonie.
Akademiczki walczyły z Vistalm jak równy z równym, ale... tylko w pierwszej połowie Akademiczki walczyły z Vistalm jak równy z równym, ale... tylko w pierwszej połowie
Typer kolejki: Małgorzata Jędrzejczak

Wyniki 6. kolejki specjalnie dla portalu SportoweFakty.pl typowała tym razem Małgorzata Jędrzejczak. Trenerce KPR-u Jelenia Góra trzeba oddać, że "miała nosa" do trafnego wskazywania faworytów, bo nie pomyliła się ani razu. Nie bała się też postawić na swoją własną drużynę. - Stawiam na mój zespół. I komentarz jest tutaj chyba zbędny - mówiła Jędrzejczak.

Cytat kolejki: - To był nasz szósty mecz w lidze i po raz pierwszy rywal wyszedł do nas na drugą połowę obroną 5:1. Gdzieś tam na pewno powinniśmy być gotowe na taką obronę, ale do tej pory nie było takiej sytuacji. Myślę, że dla niektórych zawodniczek było to spore zaskoczenie i niestety wszystko siadło - powiedziała Agata Wypych, po porażce Piotrcovii Piotrków Tryb. w Szczecinie.

MKS Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:23 (14:11)
Najwięcej bramek: dla MKS - Alina Wojtas 13, Małgorzata Rola 4, Dorota Małek i Marta Gęga po 3, dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 7, Aleksandra Paluch 4, Joanna Obrusiewicz i Jelena Bader po 3.

Firmus AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Gdynia 16:25 (9:9)
Najwięcej bramek: dla Firmusu - Marta Dąbrowska i Sylwia Lisewska - po 4, dla Vistalu - Loredana Matyka 7, Jessica da Silva Quntino 6.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 42:28 (25:11)
Najwięcej bramek: dla KPR - Mariola Wiertelak 11, Lidia Żakowska i Natalia Winiarska po 10, dla Ruchu - Agnieszka Podrygała 7, Monika Migała 6, Marlena Lesik 5.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:19 (10:9)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula 13, Stefka Agowa-Iwanowa i Małgorzata Stasiak po 3, dla Piotrcovii - Agata Wypych 8, Katarzyna Piecaba 4, Katarzyna Pasternak 3.

Start Elbląg - SPR Olkusz 32:19 (17:12)
Najwięcej bramek: dla Startu - Joanna Waga 9, Katarzyna Koniuszaniec 5, Kinga Grzyb 4; dla SPR - Paulina Marszałek 5, Natalia Wicik 3, Monika Pastwa, Alicja Fierka, Paula Przytuła - po 2.

10. KPR Ruch Chorzów 18 3 1 0 0 17 458:577

Zwycięstwo MKS-u w szlagierze kolejki - relacja z meczu MKS Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin