Trwa zwycięski marsz Vive, Skopje ponownie zmorą PSG - podsumowanie 3. kolejki Ligi Mistrzów

Paweł Nowakowski
Grupa C: Metalurg zmiażdżony, Skopje ponownie zmorą PSG

Ostrą lekcję handballu udzieliła FC Barcelona ekipie Metalurga Skopje. Ekipa Lino Cervara miała masę problemów w ofensywie, o czym najlepiej świadczy fakt, że przez pierwsze pół godziny zdołała rzucić raptem... 5 bramek. Po przerwie pogrom ćwierćfinalisty poprzedniej edycji trwał w najlepsze. Bezproblemowe zwycięstwo odniosło także Dinamo Mińsk, którzy pokonali szwajcarskie Wacker Thun. Helweci jako jedyni pozostają w grupie C bez punktów.

"Gorzki smak" - zatytułowało prestiżowe L'Equpie relację ze spotkania z Vardarem Skopje. PSG ma czego żałować, bowiem na pięć minut przed końcem prowadziło 24:19, by jedynie zremisować! Gospodarze mogli zadać decydujący cios, lecz sztuka ta im się nie udała. - Chciałbym pogratulować moim zawodnikom za to, co zrobili. Cały czas przegrywaliśmy, ale pokazaliśmy charakter. W ostatniej akcji poradziłem, aby spróbować zdobyć bramkę, ale przede wszystkim utrzymać piłkę, bo dla nas ten punkt to fantastyczny wynik - oznajmił Andon Boskovski na łamach Ekipy. Nowym trenerem mistrzów Macedonii według informacji tej gazety ma być Oleg Kuleshov.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Grupa D: HSV bez błysku, historyczne punkty debiutantów

- Jestem dumny z mojej drużyny. Nie mieliśmy nic do stracenia, byliśmy bliscy remisu, ale zwycięstwo HSV było zasłużone - przyznał Nicolaj Jakobssen po starciu z HSV Hamburg, które AaB Aalborg Handbold rozpoczęło od mocnego uderzenia (6:2). Z biegiem czasu hamburczycy wypracowali dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali, do czego walnie przyczynił się Marcus Cleverly.

Już pierwszej minucie meczu Thomas Mogensen nabawił się urazu, lecz nie przeszkodziło to Flensburgowi w odniesienie zwycięstwa nad RK Gorenje Velenje. Wikingowie nadzieje Słoweńców rozwiali bardzo szybko, po 10 minutach prowadząc 8:1. Znacznie więcej emocji dostarczył pojedynek HK Drott Halmstad - Naturhouse La Rioja, gdzie sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Hiszpanie w ostatnich sekundach zmarnowali rzut karny i ostatecznie obaj debiutanci podzielili się punktami.