Dobra passa Meblarzy trwa - relacja z meczu Meble Wójcik Elbląg - Grunwald Poznań

W meczu 6. kolejki piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg pokonali na własnym parkiecie WKS Grunwald Poznań i tym samym awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Anna Dembińska

Szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg kontynuują zwycięską passę. Po wygranej z Pomezanią oraz Szkołą Mistrzostwa Sportowego, pokonali niżej notowany Grunwald.

Wynik pojedynku w Elblągu otworzył Mikołaj Kupiec, a na 2:0 podwyższył Marcin Malewski. Chwilę później przyjezdni wykorzystali błędy gospodarzy i doprowadzili do wyrównania 4:4. W dalszej części spotkania Meblarze narzucili swój rytm gry i w ciągu siedmiu minut zdobyli sześć bramek pod rząd, nie tracąc żadnej (12:7) Podopieczni Grzegorza Czapli grali mocno w obronie, a w bramce bardzo dobrze spisywał się Henryk Rycharski. Wojskowi mieli ogromne problemy ze sforsowaniem defensywy miejscowych, którzy po ich nieudanych akcjach wyprowadzali błyskawiczne kontry. Wynik pierwszej połowy na 17:11 ustanowił już w 28. minucie Mateusz Bąkowski.

Początek drugiej połowy był w miarę wyrównany. Sędziowie co rusz odgwizdywali dwuminutowe kary i dyktowali rzuty z linii 7. metra. Wysoką przewagę Meblarzy starał się zniwelować Krzysztof Martyński, który wziął na swoje barki ciężar gry. Z kolei w elbląskiej drużynie dobrze spisywał się Michał Gryz, który nie tylko grał skutecznie w obronie, ale również w ataku. W 51. minucie, po golu Arkadiusza Guraja, poznaniacy zmniejszyli przewagę Wójcika do pięciu bramek (26:21). Elblążanie jednak do końca spotkania kontrolowali wynik i po 60. minutach gry tablica świetlna wskazywała 30:26.

Meble Wójcik Elbląg - WKS Grunwald Poznań 30:26 (17:11)

Wójcik: Rycharski, Plaszczak, Krawczyk - Malewski 7/2, Kupiec 6, Gryz 5, Bąkowski 2, Nowakowski 2, Malczewski 2, Kostrzewa 2, Ośko 1, Mazur 1, Maluchnik 1, Malandy 1, Spychalski.
Kary: 14 minut
Karne: 2/2

Grunwald: Kulczyński, Peda, Pietrowski - Martyński 9/2, Staniek 5, Guraj 4, Wachowiak 3, Śliwiński 2, Koligat 1, Nieradko 1, Westwal 1, Meissner, Dutkiewicz, Kurek, Walczak.
Kary: 10 minut
Karne: 2/5

Kary: Wójcik - 14 minut (Malandy x2, Malczewski x2, Malewski, Maluchnik, Gryz), Grunwald - 10 minut (Guraj, Westwal, Walczak, Wachowiak, Dutkiewicz)
Sędziowali: Kowalewski - Radzka