Lider zostaje w Warszawie! - relacja z meczu KS Warszawianka - UKS Prus Siedlce

Po środowych emocjach kibice stołecznego zespołu nie musieli długo czekać na kolejne spotkanie przy ul. Piaseczyńskiej. W sobotni wieczór, Warszawianka pokonała UKS Prus Siedlce 32:21.

Redakcja
Redakcja

W pierwszych minutach meczu toczyła się wyrównana walka, drużyna gości starała się przejąć kontrolę nad przebiegiem spotkania. Jednak w dziesiątej minucie, Warszawianka zaczęła systematycznie zwiększać swoją przewagę nad rywalem, doprowadzając do sześciu bramek różnicy (10:4). Od tego momentu, siedlczanie nie byli już w stanie dorównać swojemu rywalowi, co ostatecznie doprowadziło do wyniku 18:13 po pierwszej połowie. Wyróżniającymi zawodnikami Warszawianki podczas pierwszej części spotkania byli Marcin Prokop, Barłomiej Pióro, Paweł Kwiatkowski (młodszy) oraz Jacek Skorek.

Druga połowa należała już tylko do Warszawianki. Spośród stołecznych zawodników waleczność w obronie wykazywał Jakub Soja, zaś w ataku Paweł Przykuta, zdobywając 5 bramek. Gospodarze systematycznie zaczęli zwiększać swoją przewagę nad UKS Prusem Siedlce, niejednokrotnie nie dopuszczając przeciwnika do sytuacji rzutowej. Mimo trudności, które stwarzała Warszawianka, zespół gości nie chciał łatwo dać za wygraną - wolę walki przejawiał zwłaszcza Emil Kożuchowski, który w całym spotkaniu zdobył 9 bramek dla swojej drużyny.

Na uznanie zasługiwała gra bramkarzy Warszawianki. Jakub Kłos, Bartek Troński i jeden z najmłodszych zawodników w zespole, Krzysztof Burczak - Abramowicz, z pewnością mogą zaliczyć sobotni występ do udanych, dzięki swoim skutecznym, niejednokrotnie widowiskowym interwencjom.

Dzięki wygranej, Warszawianka pozostaje liderem w rozgrywkach o awans do zaplecza ekstraklasy.

KS Warszawianka - UKS Prus Siedlce 32:21.

KS Warszawianka: J. Kłos, J. Skorek 3, B. Pióro 4, P. Kwiatkowski (młodszy) 3, P. Przykuta 5, K. Łagowski 1, J. Soja 4, M. Prokop 6, K. Burczak - Abramowicz, H. Obydź 2, Ł. Kolczyński, B. Troński.
Karne: 1/1

UKS Prus Siedlce: A. Maciak, B. Sokołów, P. Łukaszuk, J. Borkowski, E. Kożuchowski 9, M. Zbucki 2, S. Tomczak 5, S. Hunder 3, M. Głuchowski 2, K. Maciak, M. Kluczek, J. Cybulski