Supercup: Polska - Szwecja na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Kamil Kołsut
60 min. 29:28 - Szwedzi nie zdołali wykończyć finałowej akcji. Biało-czerwoni zwyciężają i w niedzielę zagrają o pierwsze miejsce w Supercup z reprezentacją Niemiec.
Skomentuj 1
Reprezentacja Polski w meczu ze Szwedami pokazała zupełnie inną twarz, aniżeli dzień wcześniej przeciwko Egiptowi. Biało-czerwoni zasłużenie pokonują wicemistrzów olimpijskich. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy jutro na relację z meczu przeciwko Niemcom.
Skomentuj 0
59 min. 29:28 - Karol Bielecki niepotrzebnie decyduje się na rzut z drugiej linii. Szwedzi ruszają z szybkim atakiem, a Kola broni piłkę biodrem i ląduje na ławce kar.
Skomentuj 0
58 min. 29:28 - Szwedzi nie tracą dystansu, nasz bramkarz znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Na domiar złego tracimy piłkę w ataku, a rywale ze skrzydła się nie mylą. Tomasz Rosiński faulowany i na ławkę kar odesłany Zachrisson.
Skomentuj 3
57 min. 29:26 - Magnus Jernemyr bronił w polu w momencie, gdy sędziowie sygnalizowali już grę pasywną. A Patryk Kuchczyński z rzutu karnego się nie myli! Kapitalny mecz naszego skrzydłowego.
Skomentuj 2
56 min. 28:26 - Trwa wymiana ciosów. Najpierw trafia Loon, po chwili indywidualną akcję skutecznie wieńczy Tomasz Rosiński. Gotfridsson faulowany przez Orzechowskiego i dwie minuty kary dla naszego zawodnika. Rzut karny na bramkę zamienił Fredrik Petersen.
Skomentuj 0
  • 54 min. 27:24 - Loon fantastycznie trafił z drugiej linii. W odpowiedzi rzut karny wywalczył Damian Kostrzewa, a z siedmiu metrów celnie rzucił Patryk Kuchczyński.
    Skomentuj 1
    53 min. 26:23 - Straciliśmy piłkę w ataku, a kontratak fantastycznym rzutem zwieńczył Fredrik Petersen. Niemoc Polaków z lewego rozegrania przełamuje dopiero Robert Orzechowski.
    Skomentuj 0
    51 min. 25:22 - Michał Daszek zszedł na lewe rozegranie i trafił prosto w bramkarza. Kontrę Szwedów bezbłędnie wykończył Fredrik Petersen. Czas dla Polaków. Straciliśmy trzy gole z rzędu.
    Skomentuj 1
    50 min. 25:21 - Polacy tracą piłkę w ataku, a skórę ratuje nam Wichary. Po chwili kolejna strata, faul Michała Szyby i kolejny skutecznie wyegzekwowany rzut karny przez Petersena. Reprezentanci Trzech Koron wciąż w grze o korzystny wynik.
    Skomentuj 1
    48 min. 25:20 - Fredrik Petersen pokonał Wicharego z rzutu karnego po faulu Daszka.
    Skomentuj 1
    46 min. 25:19 - Karol Bielecki trafił z dziewiątego metra zza bloku. To jest jego dzień! Odpowiada z koła bohater Szwedów, Andreas Nilsson. Riposta Polaków jednak bezbłędna! Adam Wiśniewski w ciągu kilkunastu sekund wykorzystał dwie kontry!
    Skomentuj 2
    45 min. 22:18 - Michał Daszek obił słupek, a do siatki z drugiej linii trafił Loon. Na parkiet wrócił Wiśniewski, a na kole pojawił się Damian Kostrzewa.
    Skomentuj 1
    44 min. 22:17 - Udany atak pozycyjny zakończył Przemysław Krajewski. To jego czwarta bramka w tym meczu! Skutecznie z koła odpowiedział Andreas Nilsson, na którego nasza obrona jak na razie nie jest w stanie znaleźć recepty.
    Skomentuj 1
    43 min. 21:16 - Przemysław Krajewski bezbłędnie wykończył kontratak, a Marcin Wichary odbił piłkę z drugiej linii. Szwedzi jednak wciąż w ataku. Do siatki trafia Andreas Nilsson.
    Skomentuj 1
    • wychowanek Zgłoś komentarz
      taki zespol mozna ogladac, zeby nie bylo przestoi pokazujecie ze umiecie
      41 min. 20:15 - Michał Szyba rzucił prosto w Johan Sjostrand, rywale kontrę jednak zmarnowali.  Atak pozycyjny bezbłędną próbą zakończył za to Karol Bielecki.
      Skomentuj 0
      39 min. 19:15 - Loon w ciągu kilkudziesięciu sekund dwa razy pokonał Wicharego. W międzyczasie błąd w ataku popełnił Karol Bielecki.
      Skomentuj 0
      37 min. 19:13 - Niecelne podanie Bieleckiego, udana kontra Petersena i wykluczenia dla Roberta Orzechowskiego. Siły na parkiecie się wyrównały. Do siatki jednak trafiamy, bo świetną indywidualną akcją popisał się Michał Szyba.
      Skomentuj 0
      36 min. 18:12 - Przemysław Krajewski się rozkręca! Po trafieniu z lewej flanki tym razem skrzydłowy zdecydował się na skuteczną, indywidualną akcję. Jeden ze Szwedów powędrował na ławkę kar, a piłkę po szybko prowadzonym ataku rywali odbił Marcin Wichary.
      Skomentuj 0
      35 min. 17:12 - Udany atak pozycyjny pewnym rzutem zakończy Przemysław Krajewski, który w przerwie na lewym skrzydle zastąpił Wiśniewskiego. Odpowiedź rywali nieskuteczna, ponownie dobrą interwencją popisał się bowiem Marcin Wichary.
      Skomentuj 0
      33 min. 16:12 - Seria błędów z obu stron. Do siatki trafiają Gotfridsson i Kamil Syprzak.
      Skomentuj 0
      32 min. 15:10 - Marcin Wichary między słupkami zastąpił Szmala i w mecz wprowadził się znakomicie, odbijając piłkę po rzucie z drugiej linii oraz wygrywając sytuację sam na sam z Petersenem. Drugą z tych interwencji świetną indywidualną akcją zwieńczył Tomasz Rosiński.
      Skomentuj 0
      Początek drugiej części gry. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych! Jeśli wygramy, jutro w bezpośrednim meczu zmierzymy się z Niemcami o zwycięstwo w całym turnieju.
      Skomentuj 0
      Polska do przerwy prowadzi ze Szwecją 14:10. Gdyby nie kilka prostych błędów pod koniec pierwszej części gry, byłoby jeszcze lepiej. Klasą dla siebie jest dziś Karol Bielecki, znakomitą skutecznością imponuje Patryk Kuchczyński, a między słupkami jak w ukropie uwija się dobrze dysponowany Sławomir Szmal. Taki zespół aż chce się oglądać!
      Skomentuj 0
      30 min. 14:10 - Tomasz Rosiński stracił piłkę w ataku, a akcję Szwedów wykończył Jesper Nielsen. Na kilka sekund przez syreną kończącą pierwszą część gry o czas poprosił Michael Biegler. Finałowej akcji wykończyć się nie udało, podanie do skrzydła było bowiem niecelne.
      Skomentuj 0
      29 min. 14:9 - Niclas Ekberg z siedmiu metrów rzucił obok słupka. Polacy atak grany w osłabieniu starali się prowadzić jak najdłużej, co im się udało, piłkę ostatecznie wyłapał jednak Johan Sjostrand. Rywale odpowiedzieć nie byli w stanie, bo w bramce znów znakomitą interwencją popisał się Sławomir Szmal.
      Skomentuj 0
      27 min. 14:9 - Wymiana ciosów z obu stron. Szwedzi dzięki skutecznym kontrom zmniejszają straty. Na domiar złego ze skrzydła prosto w bramkarza rywali trafił Tomasz Rosiński, a na ławkę kar odesłany został Karol Bielecki.
      Skomentuj 0
      25 min. 13:7 - Karol Bielecki ponownie popisał się fantastyczną próbą z drugiej linii. Rywale odpowiedzieli jednak skutecznie.
      Skomentuj 1
      24 min. 13:6 - Berg skutecznie dobija z lewego skrzydła. Po chwili faul Szwedów w defensywie.
      Skomentuj 1
      23 min. 13:5 - Polacy grają jak z nut. Jesteśmy skuteczni i w kontrach, i w ataku pozycyjnym. Przed chwilą swoje trafienie z koła dołożył Piotr Grabarczyk. Kolejny czas dla rywali.
      Skomentuj 1
      • Manolo-Mariachi Zgłoś komentarz
        bramkę rzucił Grabarczyk ! - Kamil siedział na ławie obok Karola
        22 min. 11:5 - Patryk Kuchczyński jest dziś klasą dla siebie. Najpierw sam przechwycił piłkę, a następnie po rozegraniu akcji z Adamem Wiśniewskim trafił do siatki.
        Skomentuj 0
        19 min. 10:4 - Adam Wiśniewski znalazł się na kole, w bramkę jednak nie trafił. Po chwili rzut z drugiej linii obronił Sławomir Szmal, a atak pozycyjny skutecznie wykończył Patryk Kuchczyński.
        Skomentuj 0
        17 min. 9:4 - Robert Orzechowski ładnie dograł do koła, Kamil Syprzak był jednak faulowany. Po chwili tracimy piłkę, rywale nie są jednak w stanie wyprowadzić szybkiego natarcia. Atak pozycyjny kończy się ostatecznie rzutem karnym, który na gola zamienił Niclas Ekberg.
        Skomentuj 0
        15 min. 9:3 - Polską obronę dość nieoczekiwanie trzyma w ryzach Piotr Chrapkowski. A udany kontratak wieńczy Tomasz Rosiński! Biało-czerwoni jak na razie prezentują się naprawdę dobrze.
        Skomentuj 0
        14 min. 8:3 - Karol Bielecki jest jak na razie nie do zatrzymania! Polski olbrzym znów kapitalnie huknął z drugiej linii. Czas dla Szwedów. Całkowicie zrozumiały.
        Skomentuj 1
        13 min. 7:3 - Szwedzi mają spore problemy ze sforsowaniem polskiej defensywy. Biało-czerwoni w ataku grają za to spokojnie, do pewnej piłki. Przed chwilą bombę pod poprzeczkę posłał Karol Bielecki, a po chwili Sławomir Szmal zatrzymał Niclasa Ekberga!
        Skomentuj 0
        11 min. 6:3 - Zupełnie inny Patryk Kuchczyński! Tym razem doświadczony skrzydłowy skutecznie kończy kontratak zapoczątkowany przez Szmala. Gracz Górnika Zabrze jest jak na razie najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie.
        Skomentuj 0
        9 min. 5:3 - Sławomir Szmal zatrzymał Niclasa Ekberga, z dobitką błyskawicznie pospieszył jednak Berg. Znakomitym rzutem z dystansu odpowiedział Karol Bielecki.
        Skomentuj 0
        8 min. 4:2 - Reprezentanci Trzech Koron szczęśliwie kończą akcję skrzydłem. W odpowiedzi szybki atak znakomicie wykończył Tomasz Rosiński.
        Skomentuj 0
        7 min. 3:1 - W pierwszych minutach obie drużyny mają spore problemy z trafianiem do siatki rywali. Mylą się i Szwedzi, i Polacy. Na szczęście znacznie skuteczniejszy, aniżeli w starciu z Egiptem, jest Patryk Kuchczyński, który znów trafił z rzutu karnego.
        Skomentuj 0
        5 min. 2:1 - Najpierw przez polską obronę przedarł się Falberg. W odpowiedzi rzut karny na gola zamienił Patryk Kuchczyński.
        Skomentuj 0
        3 min. 1:0 - Tomasz Rosiński po indywidualnej akcji zapewnia prowadzenie biało-czerwonym.
        Skomentuj 0
        Początek meczu.
        Skomentuj 0
        Po meczu z Egiptem poprosiliśmy was o wybór najlepszego polskiego zawodnika. Najwięcej - bo aż 34% głosów - zebrał Sławomir Szmal. Tuż za nim uplasowali się Adam Wiśniewski oraz Damian Kostrzewa.
        Skomentuj 0
        Dzisiejszy mecz będzie poważnym sprawdzianem dla Michała Szyby. Z rywalami tej klasy, co Szwedzi, rozgrywający w swojej karierze nie miał okazji się mierzyć.
        Skomentuj 1
        Obie drużyny w tym roku mierzyły się dwukrotnie. W Malmo gospodarze zwyciężyli 28:21, a kilka dni później w Gdańsku o cztery trafienia lepsi byli biało-czerwoni. Dla ekipy Trzech Koron najwięcej bramek rzucił Niclas Ekberg (dziewięć), wśród Polaków najskuteczniejszy był z kolei Adam Wiśniewski (jedenaście).
        Skomentuj 0
        Szwecja będzie w drugim dniu turnieju Supercup rywalem reprezentacji Polski. Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu pokonali Egipt, a ekipa Trzech Koron uległa Niemcom.