Buklarewicz wyrwała punkt liderkom - relacja z meczu KPR Jelenie Góra - Vistal Gdynia

KPR Jelenie Góra niespodziewanie zremisował na swoim parkiecie z liderującym w tabeli PGNiG Superligi Vistalem Gdynia 26:26 (13:13). Autorką decydującego trafienia była Małgorzata Buklarewicz.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Skazywane na pewną porażkę jeleniogórzanki od pierwszych minut postawiły faworyzowanemu rywalowi bardzo trudne warunki gry. Podopieczne Małgorzata Jędrzejczak nieźle spisywały się w defensywie, między słupkami bramki KPR-u kilka skutecznych interwencji zanotowała Martyna Kozłowska, dobrze wyglądała też gra Jelonki w ofensywie, dzięki czemu w 17. minucie gospodynie wyszły na prowadzenie 8:5. Przed przerwą przyjezdne odrobiły jednak straty i do szatni obie siódemki zeszły przy remisowym rezultacie (13:13).

Po zmianie stron ekipa Jensa Steffensena poszła za ciosem i po dwóch szybkich bramkach wygrywała w 31. minucie 15:13. Prym w drużynie byłych mistrzyń kraju wiodły byłe zawodniczki KPR-u, Iwona Niedźwiedź i Karolina Kalska, które raz po raz wpisywały się na listę strzelców. Gospodynie miały jednak w swych szeregach grającą na wysokim poziomie Małgorzatę Buklarewicz, za sprawą której KPR powrócił w 46. minucie na prowadzenie 21:19.

Gdynianki kolejny raz odrobiły jednak straty i w decydujących momentach meczu zaczęły nieznacznie przechylać szalę zwycięstwa na swą korzyść. Na piętnaście sekund przed końcową syreną drużyna trenera Steffensena objęła prowadzenie 26:25 i kiedy wydawało się już, że ze stolicy Karkonoszy wywiezie dwa punkty na rzut rozpaczy zdecydowała się Buklarewicz i równo z ostatnią sekundą pokonała bramkarkę rywalek.

Tym samym KPR po raz pierwszy w historii urwał gdyńskiej drużynie punkt, bowiem dotychczasowa rywalizacja obu klubów kończyła się regularnymi zwycięstwami Vistalu. Zdobyty w sobotę punkt może okazać się bezcenny dla walczącego o awans do fazy play-off zespołu trener Jędrzejczak. Z siedmioma punktami na koncie Jelonka zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli.

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia 26:26 (13:13)

KPR: Kozłowska - Buklarewicz 7, Winiarska 5, Skalska 4, Wiertelak 4, Żakowska 4, Michalak 2, Wesołowska, Grobelska, Winogrodzka.

Vistal: Kowalczyk, Gapska - Niedźwiedź 9, Kalska 7, Kulwińska 4, Matyka 4, Quintino 2, Galińska, Zych, Khouildi, Duran.

Sędziowali: Mariusz Kałużny oraz Tomasz Kondziela (woj. opolskie).