Puchar EHF: Wysoka porażka Energi AZS-u Koszalin

W pierwszym spotkaniu 3. rundy Pucharu EHF piłkarki ręczne Energi AZS-u Koszalin uległy na wyjeździe drużynie HC Astrakhanochka 27:36 (11:17). Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 16 listopada.

Sławomir Bromboszcz

Akademiczki przez pierwsze 25 minut toczyły z Rosjankami wyrównaną walkę. W ostatnich 5 minutach pierwszej polowy drużyna HC Astrakhanochka zdołała jednak wypracować sześciobramkową przewagę. To okazało się kluczowe dla losów pojedynku. Rywalki kontrolowały przebieg meczu i odniosły pewne zwycięstwo.

Koszalinianki do spotkania rewanżowego przystąpią z bagażem dziewięciu bramek. Pomimo atutu własnej hali i żywiołowej publiczności Akademiczkom niezwykle trudno będzie odrobić straty. Zwycięstwo jest jednak w zasięgu polskiego zespołu.

HC Astrakhanochka - Energa AZS Koszalin 36:27 (17:11)

Astrachanoczka: Knezovic, Trusova, Anoshkina - Jovanovic 11, Eric 9, Grebenkina 6, Rachiteleva 2, Vetkova 2, Tatari 2, Yezhykava 2, Fanina 1, Lambevska 1, Sabirova, Timirbulatova, Sukhanova, Peche.