Tadeusz Jednoróg zwolniony z Piotrkowianina

Zwycięstwo nad Gwardią Opole nie uratowało posady trenera Tadeusza Jednoroga. Decyzją zarządu klubu szkoleniowiec został zwolniony. Nazwisko następcy poznamy jeszcze w tym tygodniu.

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk

O zwolnieniu szkoleniowca mówiło się w piotrkowskim klubie już od dłuższego czasu. Wydawało się nawet, że nastąpi to po przegranym w fatalnym stylu meczu z MMTS Kwidzyn. Jednoróg poprowadził jednak drużynę Piotrkowianina w Głogowie i w ostatnim zwycięskim spotkaniu przeciwko Gwardii Opole. Okazało się jednak, że nawet pierwsza w sezonie wygrana nie przekonała zarządu klubu aby dać mu szansę w rundzie rewanżowej.

- Ta decyzja dojrzewała w nas już od jakiegoś czasu. To zwycięstwo nad Gwardią Opole nie mogło już jej zmienić. Zespół potrzebuje świeżego spojrzenia. Uważamy, że nowy szkoleniowiec jest w stanie znacznie więcej wykrzesać z zawodników. Z panem Jednorogiem współpracowało nam się bardzo dobrze, ale ostatnio niestety nie szło to w parze z wynikami. Cały czas wierzę w utrzymanie drużyny w Superlidze. Stąd decyzja o zmianie trenera - powiedziała prezes klubu Bogumiła Szczukocka.

Nazwisko nowego szkoleniowca piotrkowskiej drużyny powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. Zarząd klubu prowadzi rozmowy z kilkoma osobami. Działacze chcą aby nowy trener usiadł na ławce Piotrkowianina już w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×