Remis z bójką w tle - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia

Walczące o utrzymanie zespoły Vetreksu Sokoła i Kar-Do Spójni zremisowały 24:24. W ostatniej minucie spotkania doszło do bójki, po której dwóch zawodników zostało ukaranych czerwonymi kartkami.

Michał Gałęzewski

Spotkanie od początku było wyrównane. Co prawda po dziesięciu minutach, gdy Macieja Pieńczewskiego pokonał Łukasz Szlinger zawodnicy z Gdyni, prowadzili różnicą trzech bramek jednak na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy, gdy Maciej Reichel pokonał Mateusza Zimakowskiego, to drużyna z Kościerzyny prowadziła 14:9. Ostatecznie na przerwe obie drużyny schodziły przy wyniku 14:12.

Pierwsze minuty drugiej połowy znów należały do Kar-Do Spójni, która po celnym rzucie Szlingera wyszła na prowadzenie 15:14. W dalszym okresie gry obie drużyny grały bramka za bramkę. Na dwie minuty przed końcem meczu bramkę na 24:23 zdobył Stanisław Gębala, jednak wyrównał Andrzej Gryczka i wszystko miały rozstrzygnąć ostatnie akcje.

W ostatniej minucie w poprzeczkę rzucił Maciej Borzymowski i na 30 sekund przed końcem meczu piłkę mieli gospodarze. Adam Lisiewicz przy kluczowej sytuacji sfaulował Aleksandra Bronka i obaj zawodnicy zaczęli się nawzajem szarpać! Po tym jak rozpoczęła się bójka na boisku, gracze dwóch drużyn wybiegli na boisko i było bardzo gorąco. Zarówno Lisiewicz, jak i Bronk zostali ukarani czerwonymi kartkami. Wcześniej ze względu na gradację kar z boiska "wyleciał" również Łukasz Pacholarz. Ostatecznie pojedynek dwóch pomorskich drużyn zakończył się remisem. - Nie udało nam się zdobyć kluczowej bramki. Był to typowy mecz derbowy. Obie drużyny grały w okrojonych składach, mając dwóch, czy trzech rezerwowych do dyspozycji - podsumował Andrzej Gryczka.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia 24:24 (14:12)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 6, M.Reichel 5, Gryczka 4, J.Reichel 3, Ringwelski 3, Bronk 1, Kulczyński 1, Szala 1, Żynda.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Szlinger 7, Gębala 7, Wróbel 4, Bronk 3, Dorsz 1, Pacholarz 1, Dziemian 1, Bielec, Borzymowski

Sędziowie: Godzina, Kamrowski.