Spacerek po Czarnym Lądzie - relacja z meczu Polska - Angola

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Angolę. Podopieczne Kima Rasmussena praktycznie zapewniły sobie tym samym awans do 1/8 finału mistrzostw świata.
Kamil Kołsut

Już na długo przed startem turnieju mówiło się, że właśnie starcie z najlepszą drużyną Afryki będzie dla Polek kluczowym meczem w pierwszej fazie walki o tytuł najlepszej drużyny globu. - Mają specyficzny, niewygodny styl gry i z powodzeniem rywalizowały już na poprzednim czempionacie, zajmując ósme miejsce - przestrzegała jedna z liderek reprezentacji Polski, Karolina Kudłacz.

Obie drużyny od samego początku grały bardzo skutecznie w ataku, a bramkarki nie miały na parkiecie zbyt wiele do powiedzenia. W polskiej drużynie celnością rzutów imponowała Kinga Grzyb, a swoje do dorobku zespołu w premierowych akcjach meczu dorzuciła Katarzyna Koniuszaniec.

Relację LIVE z tego meczu będzie można śledzić na łamach portalu SportoweFakty.pl. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Mistrzynie Afryki na wyrównaną walkę z Polakami stać było tylko przez kilkanaście minut. Biało-czerwone uszczelniły formację defensywną, a kilka skutecznych akcji obronnych w połączeniu z udanymi kontrami i dobrze prowadzonym atakiem pozycyjnym sprawiły, że już po kwadransie przewaga naszej drużyny urosła do pięciu trafień.

Zawodniczki z Angoli po chwilowym przestoju ponownie wdały się z Polkami w wymianę ciosów. Taki sposób prowadzenia meczu był na rękę podopiecznym Kima Rasmussena, przewaga naszej drużyny w znaczący sposób nie była bowiem zagrożona.

O tym, że biało-czerwone są tego dnia zespołem zdecydowanie lepszym, rywalki mogły się przekonać już na wstępie drugiej części gry, w ciągu ledwie kilku minut zaliczka Polek urosła bowiem do ośmiu trafień. Zawodniczki Rasmussena na tle groźnego rywala prezentowały się znakomicie zarówno w obronie, jak i w ataku. Prym na parkiecie wiodły Koniuszaniec, Alina Wojtas, Kinga Byzdra oraz Karolina Kudłacz. Do pewnego i zasłużonego zwycięstwa wystarczyło to w zupełności.

Polska - Angola 32:23 (18:13)

Polska: Gapska, Wysokińska - Stachowska 1, Niedźwiedź 3, Siódmiak 2, Grzyb 7, Kudłacz 5, Koniuszaniec 7, Wojtas 2, Semeniuk-Olchawa, Szwed-Orneborg, Migała 1, Stasiak, Jochymek, Kulwińska, Byzdra 4/3.