Świetny finisz wiceliderek - relacja z meczu KPR Gminy Kobierzyce - Aussie Sylex Sambor Tczew

Ambitny beniaminek - KPR Gminy Kobierzyce mimo prowadzenia jeszcze na dziesięć minut przed końcem spotkania, przegrał z wiceliderem z Tczewa 28:32.

Michał Gałęzewski

Rewelacyjny beniaminek z Kobierzyc w pierwszych dziesięciu kolejkach przegrał tylko raz. Spotkanie z Aussie Sylex Samborem Tczew było więc pojedynkiem drugiej i trzeciej drużyny w tabeli i zapowiadał się emocjonująco i taki też był.

Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. Bardzo dobrą skuteczność prezentowała Małgorzata Król, która w 24 minucie zdobyła bramkę na 10:8 dla KPR-u. Było to już jej szóste trafienie w meczu. Drużyna z Tczewa szybko wyrównała wynik spotkania po bramce Marty Tomczyk. Ostatecznie obie drużyny schodziły na drugą połowę przy wyniku 13:13.

Początek drugiej połowy, to znaczna przewaga Sambora, który po siedmiu minutach prowadził już 20:16. Gdy wydawało się, że tczewianki kontrolują wynik meczu, znów do roboty wzięły się podopieczne Renaty Jastrzębskiej i najpierw wyrównały, a po bramce Grażyny Janczak wyszły na prowadzenie 24:23.

Gospodynie prowadziły jeszcze w 50 minucie po celnym rzucie Małgorzaty Król. Od tego czasu na parkiecie istniał już tylko Sambor. Zespół z Pomorza od 53 do 57 minuty zdobył cztery bramki z rzędu i gdy do siatki trafiła Magda Krajewska, prowadził już 31:27, aby ostatecznie wygrać 32:28.

KPR Gminy Kobierzyce - Aussie Sylex Sambor Tczew 28:32 (13:13)

KPR: Gadowska, Olejnik - Król 8, Janczak 7, Linkowska 4, Przydacz 2, Barczak 2, Wojda 2, Kaźmierska 2, Wójt 1 oraz Jakubowska, Dyczko.
Kary: 0 min.
Karne: 5/8.

Aussie Sylex Sambor: Frankowska, Kordunowska - Tomeczyk 9, Stanulewicz 7, Jezierska 6, Kot 4, Belter 3, Krajewska 2, Gelińska 1 oraz Koprowska.
Kary: 10 min.