Bez niespodzianki w derbach Trójmiasta - relacja z meczu Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia

Wybrzeże Gdańsk pokonało Kar-Do Spójnię Gdynia 31:27 w meczu 13. kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Spotkanie obejrzało około 2 tysiące osób. Jest to tegoroczny rekord frekwencji w I lidze.

Michał Gałęzewski

Przed niedzielnym spotkaniem obie drużyny były w zupełnie innym położeniu. Wybrzeże grało o to, żeby zakończyć rundę z kompletem zwycięstw. Początek spotkania jednak pokazał, że goście z północnej części Trójmiasta nie odpuszczą. Rzucili oni dwie pierwsze bramki, a przy stanie 3:3 w dwunastej minucie, Wybrzeże złapało dwie kary w przeciągu szesnastu sekund. Goście po raz ostatni prowadzili w 13. Minucie po trafieniu Mateusza Wróbla. Później gospodarze zaczęli się rozkręcać. Świetnie w ataku grali Łukasz Rogulski i Krzysztof Mogielnicki. W końcu po pięciu bramkach z rzędu, czerwono-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie 9:5.

Do końca pierwszej połowy żaden zespół nie zdołał narzucić swojego rytmu gry. Ostatecznie po bramce Mogielnickiego, Wybrzeże wygrało pierwszą połowę 16:11. Początek drugiej części spotkania, to ambitna gra zespołu z Gdyni, który w 39 minucie po bramce Aleksandera Bronka doszedł Wybrzeże na 17:19! - Były to dla nas derby, stąd te przestoje. Niestety wciąż się takie u nas zdarzają. Wszyscy mamy świadomość, że trzeba je wyeliminować - powiedział Stanisław Gębala.

W końcu jednak podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka weszli w rytm. Od 39 do 49 minuty zdobyli osiem bramek, tracąc zaledwie jedną. Po tym jak kolejny raz bramkarza rywali pokonał Krzysztof Mogielnicki, w 49 minucie Wybrzeże prowadziła już 27:18. Pod koniec spotkania ponownie bardzo dobrze spisywali się gdynianie, jednak nie starczyło im czasu na odrobienie strat. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 31:26. - Bardzo się cieszymy z tego meczu. Fajna hala, fajny klimat - podsumował Damian Wleklak

Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia 31:27 (16:11)

Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński – Mogielnicki 7, Rogulski 7, Kondratiuk 4, Rakowski 3, Abram 3, Nilsson 3, Kornecki 2, Jasowicz 1, Sulej 1 oraz Papaj, Wiak.
Kary: 10 min.
Karne: 3/4.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Dziemian – Wróbel 7, Bronk 7, Gębala 6, Dorsz 4, Kowalski 1, Bielec 1, Machniewicz 1 oraz Szlinger, Dziemian, Pacholarz, Borzymowski, Naus.
Kary: 6 min.
Karne: 5/6.

Kary: Wybrzeże - 10 min. (Rogulski 2 min., Rakowski 2 min., Nilsson 2 min., Jasowicz 2 min., Sulej 2 min.), Kar-Do Spójnia - 6 min. (Machniewicz 2 min., Borzymowski 2 min., Gębala 2 min.).
Sędziowie: Biernacki, Leszczyński (Gdańsk).
Widzów: 2 000.