Pewna wygrana mistrzyń - relacja z meczu MKS Piotrcovia - MKS Selgros Lublin

Bezproblemowe zwycięstwo odniosły szczypionistki MKS Selgros Lublin w Piotrkowie. Podopieczne Sabiny Włodek już do przerwy prowadziły różnicą ośmiu bramek.

Michał Ostafijczuk

Piotrcovia przystąpiła do spotkania z mistrzyniami Polski osłabiona. Kontuzja kolana Justyny Jurkowskiej odniesiona w poprzednim meczu z Ruchem Chorzów okazała się groźna i piotrkowska bramkarka zmuszona będzie pauzować przynajmniej przez kilka tygodni.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane. Piotrcovia utrzymywała kontakt bramkowy dzięki Agacie Wypych. Snajperka gospodyń rzuciła pierwsze cztery bramki dla swojej drużyny i w 8. minucie był remis 4:4. Kolejne minuty przyniosły rosnącą przewagę lublinianek. Piotrcovia gubiła się w ataku, a MKS skutecznie kończył szybkie kontrataki. W 26. minucie zespół Sabiny Włodek prowadził aż 19:8. Ostatnie trzy bramki w pierwszej połowie zdobyła Piotrcovia i do przerwy MKS prowadził różnicą ośmiu trafień.

Po wznowieniu gry do głosu doszły piotrkowianki. W 41. minucie było już tylko 16:20. Mistrzynie z Lublina przełamały jednak strzelecką niemoc i głównie za sprawą skutecznych: Joanny Drabik i Karoliny Konsur znów odskoczyły na bezpieczną różnicę 7-8 bramek. W piotrkowskiej drużynie kilkoma udanymi akcjami popisała się Anna Szafnicka, ale nie mogło to zmienić obrazu spotkania. Lublinianki odniosły pewne i zasłużone zwycięstwo.

- My mamy inne cele i Lublin inne. Uważam jednak, że nie mamy się czego wstydzić. Walczyłyśmy na tyle na ile nas było stać. Co do swojej skuteczności strzeleckiej to śmieję się, że w pierwszej połowie powinni mi chyba przestawiać bramkę. Po raz kolejny rozrzucałam się dopiero w drugiej części gry - powiedziała Szafnicka.

- W szatni padły dość ciekawe słowa i dziewczyny wyszły w drugiej połowie odmienione. Szkoda, że sił starczyło tylko na pierwszy kwadrans. Później popełniliśmy kilka prostych błędów - dodał trener Piotrcovii Henryk Rozmiarek.

MKS Piotrcovia – MKS Selgros Lublin 24:33 (11:19)

MKS Piotrcovia: Skura, Opelt – Kucharska 1, Mielczewska, Piecaba, Cieślak 2, Kopertowska, Wypych 11/4, Szafnicka 5, Nowak, Olek 1, Pasternak 4, Tórz.
Trener: Henryk Rozmiarek
Kary: 0 min
Karne: 4/4

MKS Selgros: Dżukeva, Gawlik – Konsur 7, Małek 3/2, Rola 4, Gęga 5/1, Wojdat 1, Drabik 8, Nestsiaruk 3, Mihdaliova 2, Skrzyniarz, Syncerz, Wojtas, Kozimur, Jarosz.
Trener: Sabina Włodek
Kary: 2 min (Mihdaliova)