I liga: Wybrzeże zdobyło Wolsztyn, efektowna Nielba (wyniki)

W najciekawszym spotkaniu 14. kolejki I ligi grupy A szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Wolsztyniaka Wolsztyn. Efektowne zwycięstwo odniosła Nielba Wągrowiec.

Sławomir Bromboszcz

Zgodnie z przewidywaniami Wybrzeże Gdańsk nie miało łatwej przeprawy w Wolsztynie. Przez pierwsze 25 minut stroną przeważająca był Wolsztyniak, który wypracował sobie dwubramkowe prowadzenie. Lider rozgrywek jednak jeszcze przed przerwą zdołał odrobić straty, a następnie dorzucić trzy bramki. W drugiej połowie szybko zarysowała się przewaga gdańszczan, którzy kontrolowali już sytuację na parkiecie. Wybrzeże zwyciężyło 34:23.

Zdecydowanie łatwiej punkty zdobyli szczypiorniści Nielby Wągrowiec, którzy nie mieli najmniejszych kłopotów z pokonaniem przed własną publicznością Grunwaldu Poznań. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego po 20 minutach gry prowadzili już 13:3 i losy sobotniego pojedynku zostały praktycznie rozstrzygnięte. Nielba pokonała Wojskowych 29:15.

W kolejce inaugurującej rundę rewanżową punktów nie udało się zdobyć także szczypiornistom drugiego poznańskiego klubu - MKS-u. Zespół Domana Leitgebera uległ u siebie Pomezanii Malbork. Goście już po kwadransie gry prowadzili 11:6 i pomimo ambitnej walki poznaniaków nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa, wygrywając 36:28.

Niespodzianką natomiast zakończyło się spotkanie w Lesznie, gdzie miejscowy Real Astromal po raz drugi w tym sezonie pokonał Meble Wójcik Elbląg. Po słabej końcówce pierwszej rudny rozgrywek w wykonaniu leszczynian niewiele wskazywało na to, by mogli w sobotę ograć wyżej notowany team z Elbląga. Podopieczni Ryszarda Kmiecika zaprezentowali się jednak bardzo dobrze i od początku do końca spotkania dyktowali warunki, wygrywając zasłużenie 26:21.

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie "cztery" punkty padły łupem piłkarzy ręcznych Sokoła Kościerzyna. Rozegrany w Warszawie mecz okazał się niezwykle zacięty. Przez większą część pierwszej odsłony inicjatywę posiadali gospodarze. W drugiej połowie zarysowała się nieznaczna przewaga kościerzynian. Akademicy walczyli do końca, jednak to Sokół zgarnął cenne punkty 22:19.

Grupa A - 14. kolejka Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 39:20 (22:9) KPR Wolsztyniak Wolsztyn - Wybrzeże Gdańsk 23:34 (12:15) MKS Nielba Wągrowiec - WKS Grunwald Poznań 29:15 (18:6) MKS Real-Astromal Leszno - KS Meble Wójcik Elbląg 26:21 (15:11) MKS Poznań - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:36 (14:18) AZS UW Warszawa - Vetrex Sokół Kościerzyna 19:22 (9:10) Kar-Do-Spójnia Gdynia - KU AZS UKW Bydgoszcz - 19.01 godz. 13:00