PGE Stal Mielec pierwsza podczas turnieju na Słowacji

Sukcesem zakończył się weekendowy wyjazd PGE Stali Mielec na Słowację. Podopieczni trenera Pawła Nocha okazali się najlepsi podczas solidnie obsadzonego turnieju piłki ręcznej w Hlohovcach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Rywalami mieleckich Czeczeńców podczas dwudniowych zmaganiach na Słowacji byli uczestnicy tegorocznej fazy grupowej Pucharu EHF - słowacka Sporta Hlohovec i macedoński Zomimak Strumica. Stawkę ekip biorących udział w turnieju uzupełnił zaś czeski HC Zubri.

Podopieczni Pawła Nocha rywalizację rozpoczęli od tryumfu nad gospodarzami. Mielczanie do przerwy co prawda przegrywali 15:16, w drugiej połowie zdołali jednak odwrócić losy spotkania i wygrali 30:29. W drugim spotkaniu Czeczeńcy nie dali szans czeskim Żubrom (28:17), a na koniec zmagań zremisowali z Zomimakiem 23:23. Dwie wygrane i remis wystarczyły do zajęcia 1. miejsca w turnieju.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Świetną formą podczas słowackich sprawdzianów popisał się Michał Chodara. Lewoskrzydłowy w każdym ze spotkań był najlepszym strzelcem mielczan, w trzech meczach zdobywając łącznie 22 bramki. Do gry w barwach Stali wrócili już Rafał Gliński i Antonio Pribanić, którzy w ostatnim czasie zmagali się z kontuzjami.

Do ligowych zmagań ekipa trenera Nocha powróci 1 lutego wyjazdowym spotkaniem z SPR Chrobrym Głogów. W najbliższy weekend mielczan czeka jeszcze mecz sparingowy z KS Azotami Puławy.