KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Statystyki reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy

Reprezentanci Polski zakończyli udział w mistrzostwach Europy. Nasz zespół spisał się godnie, a na najwięcej ciepłych słów zasłużyli Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz i Jakub Łucak.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Bramkarze
Nasi golkiperzy w Danii grali w kratkę. Sławomir Szmal w pierwszej fazie grupowej kapitalne mecze z Serbią i Rosją przedzielił kiepskim występem przeciwko Francuzom, by w otwierającym drugą fazę rozgrywek starciu z Białorusią znów rozczarować. Spotkanie ze Szwedami stało się solowym popisem Piotra Wyszomirskiego, który zaliczył występ na światowym poziomie. W dwóch ostatnich konfrontacjach podczas duńskiego turnieju rewelacji ze strony naszych bramkarzy nie było. Postawę biało-czerwonego duetu dobrze odzwierciedlają turniejowe statystyki.

Zawodnik Obrony Rzuty Skuteczność Rzuty karne Czas gry
Sławomir Szmal 71 213 33% 4/19 - 21% 5:31:48
Piotr Wyszomirski 24 66 36% 1/5 - 20% 1:27:56

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • endriu122 Zgłoś komentarz
  Lijewski,Jurkiewicz,bracia Jureccy,Szmal oni stanowili o sile naszej drużyny, bardzo dobrze wspomagani przez Chrapkowskiego,Łucaka,Grabarczyka,Syprzaka.Ci zawodnicy będą prawdopodobnie
  Czytaj całość
  stanowić trzon drużyny na kolejne mistrzostwa.Wynik osiągnięty na tym turnieju jest bardzo dobry,na miarę i obecne możliwości tego zespołu.Miejsce w pierwszej czwórce było by kosmicznym i bardzo szczęśliwym wynikiem chociaż mocno nie sprawiedliwym.Trener obronił swoją posadę wynikiem,ale na ten wynik zapracowali sami zawodnicy bez jego pomocy.Chemii między zawodnikami a selekcjonerem nie ma i ciężko się doszukać czegokolwiek pozytywnego na tej płaszczyznie.
  • SUPER FAN Zgłoś komentarz
   Zawodnicy tej klasy co Jaszka, M Jurecki i Lijewski nie powinni popełniać aż tyle błędów, to właśnie zaważyło że wyszło jak wyszło. Moim zdaniem Jurecki grał przeciętnie.
   • ręczny Zgłoś komentarz
    Moim zdaniem trochę za mało grał Michał Jurecki. Grał tylko ok. 2,5 godziny na 7 meczów (7 godzin). Mimo niewielu minut w porównaniu z innymi rozgrywającymi rzucił 16 bramek co daje mu
    Czytaj całość
    średnio ok. 6-7 bramek na 60 minut gry. Miał też najwyższą skuteczność rzutową ze wszystkich rozgrywających 67%. Oprócz tego aż 12 asyst, 2 wywalczone karne i 2 bloki. Powinien zaliczyć więcej minut na parkiecie. Co najmniej 4 godziny a nie 2,5 godziny. Ma wrażenie, że jego potencjał nie został dostatecznie dobrze wykorzystany na tym turnieju. Abstrahując od tego Polacy zagrali dobry turniej.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×