MKS wyrwał remis w Kościerzynie - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Poznań

Sobotni mecz z MKS-em Poznań był niezwykle ważny dla Vetreksu Sokoła. Drużyna z Kościerzyny mogła wygrać te spotkanie, jednak ostatecznie zremisowała 25:25.

Michał Gałęzewski

Vetrex Sokół w tym sezonie gra bardzo pechowo. Po tym jak jeszcze jesienią postawił się Wybrzeżu, dwa tygodnie temu przegrał różnicą zaledwie jednej bramki z Nielbą Wągrowiec. Podopiecznym Andrzeja Gryczki brakuje jednak zwycięstw z zespołami prezentującymi teoretycznie zbliżony poziom.

Mecz z będącym na ósmej pozycji MKS-em Poznań miał dać odpowiedź na pytanie jaki potencjał prezentują obecnie zawodnicy z Kaszub. Od początku spotkania obie drużyny grały falami i chociaż po pierwszych akcjach 3:0 prowadzili podopieczni Domana Leitgebera, w 18 minucie po trafieniu Michała Janusiewicza gospodarze prowadzili 7:5. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Gdy na początku drugiej połowy zawodnicy Vetreksu Sokół zdobyli cztery bramki z rzędu i po rzucie Adama Lisiewicza prowadzili już 15:9 wydawało się, że będą już tylko kontrolować wynik spotkania i spokojnie utrzymają przewagę. Goście grali jednak bardzo ambitnie, a aktywny w ataku był Maciej Tokaj, co na dziesięć minut przed końcem pozwoliło im na wyjście na dwubramkowe prowadzenie! Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem gospodarze znów prowadzili różnicą dwóch bramek. Końcówka należała jednak do gości i po trafieniu Tokaja w ostatniej minucie, wywieźli oni z Kościerzyny jeden punkt.

Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Poznań 25:25 (11:9)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 7, Czaja 5, Janusiewicz 4, Szala 4, Żynda 3, J.Reichel 2 oraz Bronk, Piechowski.
Kary: 2 min.
Karne: 5/6.

MKS: Zarzycki, Sobota - Niedzielski 8, Bartłomiejczyk 5, Tokaj 3, Leder 3, M.Kasperczak 3, J.kasperczak 2, Szczukocki 1 oraz Nawrocki, Pochopień, Kaczmarek.
Kary: 10 min.
Karne: 4/4.

Kary: Vetrex Sokół - 2 min (Czaja 2 min.)., MKS 10 - min. (Leder 2 min., M.Kasperczak 2 min., J.Kasperczak 2 min., Nawrocki 2 min., Łączkowiak 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski - J.Mroczkowski (Sierpc).