Beniaminek ograł Azoty, zwycięstwa Vive i Wisły (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali cztery spotkania. Niespodzianką zakończył się pojedynek w Opolu, gdzie miejscowy beniaminek ograł Azoty Puławy.

Sławomir Bromboszcz

Szczypiorniści Azotów Puławy dobrze rozpoczęli spotkanie w Opolu, po kwadransie gry prowadzili 10:7. Później jednak inicjatywę przejęła Gwardia, która wypracowała trzybramkowe prowadzenie. Opolanie długo utrzymywali prowadzenie, jednak w 48 minucie Azoty zdołały odrobić straty. Wydawało się, że puławianie pójdą za ciosem, jednak Gwardia ponownie szybko zbudowała bezpieczną przewagę i odniosła cenne zwycięstwo 30:26.

W Szczecinie doszło do spotkania na szczycie. Niespodzianki nie było, Orlen Wisła Płock pewnie pokonała Gaz-System Pogoń. Podopieczni Manolo Cadenasa od pierwszych minut dyktowali warunki, wypracowując trzybramkowe prowadzenie. Zespół Rafała Białego zdołał co prawda w 26 minucie doprowadzić do remisu 12:12, jednak wówczas Nafciarze ponownie wypracowali kilkubramkową przewagę. W drugiej połowie płocczanie kontrolowali sytuację na parkiecie i odnieśli pewne zwycięstwo 37:32.

Kłopotów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w ligowych rozgrywkach nie mieli piłkarze ręczni Vive Targów Kielce. Podopieczni Talanta Dujszebajewa pewnie pokonali w Legionowie tamtejszego beniaminka. Zespół Roberta Lisa tylko w pierwszej połowie potrafił nawiązać wyrównaną walkę z mistrzem Polski, po przerwie przewaga kielczan była już wyraźna. Vive zwyciężyło 33:24.

Z efektownego zwycięstwa cieszyli się także zawodnicy mieleckiej Stali, którzy przed własną publicznością nie dali najmniejszych szans Zagłębiu Lubin. Miedziowi tylko przez pierwszy kwadrans toczyli z gospodarzami wyrównaną walkę, później z każdą minutą rosła przewaga Stali. Drużyna prowadzona przez Pawła Nocha zwyciężyła 34:22 i jest już niemal pewna awansu do fazy play-off.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 32:37 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń 10, Michal Bruna 7, dla Wisły - Mariusz Jurkiewicz 7, Angel Montoro 6.

PE Gwardia Opole - KS Azoty Puławy 30:26 (16:14)
Najwięcej bramek: dla Gwardii - Nenad Zeljic 7, Paweł Swat i Wojciech Knop po 6, dla Azotów - Michał Szyba 6, Jan Sobol 5, Piotr Masłowski 4.

KPR Legionowo - Vive Targi Kielce 24:33 (11:14)
Najwięcej bramek: dla KPR - Witalij Titow 8, Łukasz Wolski 5, Tomasz Pomiankiewicz 4, dla Vive - Julen Aguinagalde 7, Piotr Chrapkowski 5, Ivan Cupic 4.

PGE Stal Mielec - Zagłębie Lubin 34:22 (19:12) Najwięcej bramek: dla PGE Stali - Nikola Dzono 9, Łukasz Janyst i Damian Kostrzewa po 7, dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 6, Michał Bartczak 5, Dariusz Rosiek, Mateusz Przybylski i Mikołaj Szymański po 2.

PGNiG Superliga: Grupa Select