Piotrcovia wytrzymała presję - relacja z meczu SPR Olkusz - MKS Piotrcovia

Po zaciętym meczu szczypiornistki Piotrcovii wygrały w Olkuszu z miejscowym SPR i przedłużyły swoje nadzieje na awans do play-off. Klasą dla siebie była najlepsza ligowa snajperka - Agata Wypych.

Michał Ostafijczuk

Wynik spotkania otworzyła kołowa Piotrcovii Aleksandra Mielczewska. Po chwili było jednak 1:1, a Beata Skura pokonana została przez Agatę Basiak. Przez pierwszy kwadrans wynik oscylował wokół remisu, a później z minuty na minutę Piotrcovia zaczęła wypracowywać sobie przewagę. Znakomity mecz rozgrywała lidera klasyfikacji strzelczyń Agata Wypych. Pierwsza strzelba Piotrcovii skutecznie wykonywała karne, kończyła kontrataki, a także świetnie obsługiwała podaniami swoje koleżanki. Po pierwszej połowie Piotrcovia wygrywała 14:12, a Wypych miała na swoim koncie aż dziewięć bramek.

Pierwszego gola w drugiej połowie zdobyła po szybkiej kontrze Wypych i gospodynie traciły już trzy bramki. Stać je było na doprowadzenie do stanu 14:15, ale piotrkowianki nie pozwoliły już na więcej. Ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Katarzyna Pasternak. Zespół z Olkusza szybko rozgrywał swoje akcje, ale popełniał zbyt dużo błędów aby myśleć o korzystnym wyniku. Piotrcovia utrzymywała 2-3 bramkową przewagę i dowiozła ją do końcowej syreny. Po krótkiej radości z wygranej w ruch poszły smartfony. Zawodniczki i liczna grupa kibiców z Piotrkowa, która pojawiła się w Olkuszu, zaczęli śledzić na naszym portalu wynik live z Jeleniej Góry. W przypadku wygranej Pogoni Baltica z miejscowym KPR to Piotrcovia cieszyć się będzie z awansu do fazy play-off.

SPR Olkusz - MKS Piotrcovia 25:28 (12:14)

SPR Olkusz: Staś, Hoffman - Basiak 3, Wcześniak 5, Przytuła 5, Wicik 4/3, Sikorska 3, Marszałek 3, Pastwa 2.
Trener: Zdzisław Wąs
Kary: 2 min (Pastwa)
Karne: 2/3

Piotrcovia: Skura, Opelt - Mielczewska 3, Wypych 12/3, Szafnicka 2, Kucharska 2, Pasternak 5, Cieślak 3/2, Kopertowska 1.
Trener: Sławomir Kamiński
Kary: 2 min (Szafnicka)
Karne: 5/7

Sędziowali: Michał Kopiec (Siemianowice Śląskie), Marcin Zubek (Bytom). Widzów: 300.