Sławomir Bromboszcz
autor:
Maciej Wojs
Skomentuj 0
59 min. 34:26 - Bramkę dość szczęśliwie zdobywa Denis Buntić.
Skomentuj 0
59 min. 33:26 - Nafciarze gubią jednak piłkę w ataku i Vive ponownie w natarciu. Tym razem 2 min. kary dla Kamila Syprzaka.
Skomentuj 0
59 min. 33:26 - Vive popisało się znakomitą akcją, z koła trafił Julen Aguinagalde. Wisła w ataku. 2 min. kary dla Grzegorza Tkaczyka.
Skomentuj 0
58 min. 32:26 - Znakomitym rzutem popisał się Kamil Syprzak. Świetnie obsłużył go Mariusz Jurkiewicz.
Skomentuj 0
58 min. 32:25 - Piłkę przechwycił Piotr Chrapkowski, a łatwą bramkę z kontrataku zdobył Grzegorz Tkaczyk.
Skomentuj 0
  • 56 min. 31:25 - W ostatnich akcjach brakuje zawodnikom skuteczności. Ponownie nie do zatrzymania był Michał Jurecki, który mimo asysty obrońców zdobył bramkę.
    Skomentuj 0
    55 min. 30:25 - Do zakończenia spotkania coraz mniej czasu. Bramkę zdobywa Michał Jurecki. W odpowiedzi piłkę w ataku gubią płocczanie. Vive ponownie w ataku pozycyjnym.
    Skomentuj 0
    53 min. 29:24 - Odskakują ponownie Vive Targi, tym razem wykorzystując rzuty karne. Trafili Michał Jurecki i Piotr Chrapkowski. Do końca meczu siedem minut.
    Skomentuj 0
    52 min. 27:24 - Ivan Nikcević trafia w kontrataku i już tylko trzy bramki straty Wisły! Czy Nafciarze zdołają doprowadzić do remisu?
    Skomentuj 0
    51 min. 27:23 - Bostjan Kavas, Ivan Nikcević i już tylko cztery bramki straty Orlen Wisły Płock. Świetne wejście do bramki zanotował też Marcin Wichary, który odbił bodaj pięć ostatnich rzutów rywali. Ależ zły jest Talant Dujszebajew! Trener kielczan drugi raz poprosił o czas.
    Skomentuj 0
    48 min. 27:21 - Dyspozycja obu drużyn po zmianie stron pozostawia wiele do życzenia, mnożą się błędu pod bramką jednej i drugiej ekipy. O czas poprosił Talant Dujszebajew. Czy jego uwagi poprawią grę kielczan?
    Skomentuj 0
    45 min. 27:21 - Mariusz Jurkiewicz zmniejszył na chwilę prowadzenie gospodarzy do pięciu bramek, ale dość szczęśliwym trafieniem z koła odpowiedział Mateusz Jachlewski.
    Skomentuj 0
    43 min. 25:19 - Wisła nie rezygnuje z walki i ponownie rzuca się w pogoń za sprawą bramek Valentina Ghionei oraz Janko Kevicia. Vive jednak trzyma formę z pierwszej połowy - świetny Karol Bielecki i Sławomir Szmal oraz popełniający błąd za błędem Denis Buntić.
    Skomentuj 0
    39 min. 24:17 - Blisko siedmiominutowy impas gospodarzy przełamał Ivan Cupić. o chwili dwie bramki w kontrataku zdobył jeszcze Mateusz Jachlewski i przewaga Vive wróciła do rozmiarów siedmiu trafień.
    Skomentuj 0
    37 min. 21:17 - Kolejna strata gospodarzy i bramka Valentian Ghionei z kontrataku. Spore problemy mają w ostatnich minutach kielczanie, którzy notorycznie tracą piłkę w prostych sytuacjach. Talant Dujszebajew z pewnością wkrótce weźmie czas.
    Skomentuj 0
    35 min. 21:16 - Dobry okres gry Wisły, która za sprawą agresywniejszej defensywy i trafień Valentina Ghionei oraz Kamila Syprzaka zmniejszyła straty do pięciu bramek. Kielczanie już w komplecie.
    Skomentuj 0
    33 min. 21:14 - Szans dla Nafciarzy, którzy przez 120 sekund grać będą z przewagą jednego zawodnika. Karę otrzymał Mateusz Jachlewski, a bramkę dla Wisły zdobył w międzyczasie Angel Montoro.
    Skomentuj 0
    31 min. 21:13 - Druga połowa spotkania rozpoczyna się identycznie jak pierwsza - dorobek Vive powiększa Julen Aguinagalde, a rzut jednego z płocczan broni Sławomir Szmal. 21:13.
    Skomentuj 0
    Nafciarze zdołają po przerwie nawiązać wyrównaną rywalizację z kielecką ekipą? Zostańcie z nami, za niespełna dziesięć minut rozpoczniemy drugą połowę meczu!
    Skomentuj 0
    Jednostronne widowisko w Kielcach i ogromna przewaga Vive Targów Kielce. Mistrzowie Polski od pierwszych minut mają zdecydowaną przewagę i zasłużenie prowadzą różnicą siedmiu bramek. Fenomenalne zawody rozgrywa Karol Bielecki, który już do przerwy zdobył osiem bramek!
    Skomentuj 0
    30 min. 20:13 - Bramka Muhameda Toromanovicia ustala wynik pierwszej połowy spotkania.
    Skomentuj 0
    29 min. 19:12 - Minuta do końca pierwszej połowy spotkania, Wisła na chwilę zmniejsza straty po trafieniu Janko Kevicia. A dla gospodarzy ósmy raz w meczu trafił wcześniej Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    27 min. 18:10 - Nafciarzom zaczynają puszczać nerwy. Za krytykę decyzji sędziowskich dwie minuty kary otrzymał Petar Nenadić. A prowadzenie Vive powiększa Michał Jurecki.
    Skomentuj 0
    26 min. 17:10 - Moment słabszej gry obu drużyn w defensywie. Po stronie Vive na listę strzelców wpisał się Thorir Olafsson, dla Wisły trafił Angel Montoro. Kapitalne wejście do bramki Nafciarzy zanotował zaś Adam Morawski, który zatrzymał przed chwilą kontrę Vive.
    Skomentuj 0
    24 min. 16:9 - Powoli łapią rytm Nafciarze, kończąc dwie kolejne akcje bramkami. Problemem płocczan jest jednak defensywa, która kompletnie nie radzi sobie z Karolem Bieleckim. "Kola" zdobył już siedem bramek!
    Skomentuj 0
    21 min. 14:7 - Niemoc Wisły przełamał Petar Nenadić, nie myląc się z linii siedmiu metrów. Kielczanie odpowiedzieli jednak trafieniem Michała Jureckiego, dodatkowo karę dwóch minut otrzymał Bostjan Kavas.
    Skomentuj 0
    18 min. 13:6 - Nie ma dzisiaj mocnych na Karola Bieleckiego! Kielecki olbrzym dołożył dwie kolejne bramki i Vive Targi prowadzą już 13:6. Wisła w międzyczasie nie wykorzystała rzutu karnego. Nafciarze zdołają się jeszcze podnieść?
    Skomentuj 0
    15 min. 11:5 - Grzegorz Tkaczyk i jest już 11:6. Ciężkie zadanie Wisły, którą jeszcze czekać będzie gra w osłabieniu po karze dla Kamila SyprzakaManolo Cadenas poprosił już o drugi czas.
    Skomentuj 0
    14 min. 10:5 - Rośnie prowadzenie gospodarzy. Rzut karny dla Wisły wykorzystał co prawda Kamil Syprzak, ale po koronkowej akcji dorobek Vive powiększył Julen Aguinagalde, a następnie Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    12 min. 8:4 - Długo rozgrywali swoją akcję kielczanie, w ostatniej chwili ratując się podaniem do koła. Aguinagalde wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Ivan Cupić. 8:4, to najwyższe prowadzenie gospodarzy.
    Skomentuj 0
    9 min. 7:4 - Straty po stronie Wisły na chwilę zmniejszył Mariusz Jurkiewicz, ale szybko na jego trafienie odpowiedział Karol Bielecki. To już trzecia bramka "Koli" w spotkaniu.
    Skomentuj 0
    8 min. 6:3 - Rośnie przewaga kielczan, którzy od pierwszych minut kapitalnie grają z kołem. Na listę strzelców wpisali się Julen Aguinagalde i Piotr Grabarczyk. Sfrustrowany Manolo Cadenas poprosił o czas.
    Skomentuj 0
    6 min. 4:2 - Kolejna interwencja Szmala i bramka Mateusza Jachlewskiego. Kielczanie grają w osłabieniu, mimo tego Wisła nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie świetnie dysponowanego "Kasy".
    Skomentuj 0
    3 min. 3:2 - Dwie bramki Karola Bieleckiego dają gospodarzom prowadzenie. Nafciarze mieli swoją szansę, by odskoczyć rywalom, w bramce Vive świetnie radzi sobie jednak Sławomir Szmal.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:1 - Wynik spotkania otworzył Julen Aguinagalde wykorzystując podanie jednego z kolegów po koronkowej akcji. Nafciarze odpowiedzieli bramką Ivana Nikcevicia.
    Skomentuj 0
    Gracze obu ekip przywitali się z kibicami w Hali Legionów, na parkiecie czekają już pierwsze siódemki - zaczynamy!
    Skomentuj 0
    Trwa prezentacja Orlen Wisły Płock, za chwilę na parkiet wybiegną gracze Vive Targów Kielce.
    Skomentuj 0
    Zawodnicy obu ekip zeszli właśnie do szatni, już za chwilę startujemy z zaległem hitem 16. kolejki PGNiG Superligi. Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock!
    Skomentuj 0
    Do rozpoczęcia spotkania pozostał niecały kwadrans, zawodnicy obu ekip rozgrzewają się właśnie na parkiecie Hali Legionów.
    Skomentuj 0
    W tym momencie to Kielce mają więcej atutów i o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Jeśli marzymy o wygranej, nie tylko musimy poprawić skuteczność akcji ofensywnych, ale również nasze zachowanie w przypadku piłek straconych - mówi z kolei trener Nafciarzy, Manolo Cadenas. Czy pod wodzą Hiszpana płocczanie ograją Vive Targi po raz pierwszy?
    Skomentuj 1
    Wynik dzisiejszej świętej wojny nie będzie miał większego wpływu na zestawienie tabeli PGNiG Superligi. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Vive Targi Kielce są już praktycznie pewne 1. miejsca, które mogą przypieczętować dzisiejszym zwycięstwem.

Skomentuj 0
    To dla nas bardzo prestiżowy mecz, będzie on miał jednak przede wszystkim znaczenie psychologiczne. Nie będziemy ryzykować. Nie znaczy to, że nie chcemy zwyciężyć. Zrobimy wszystko, aby tak się stało. Zawodnicy, który nie są w stu procentach gotowi do gry, na parkiecie się jednak nie pojawią - mówi w wywiadzie z naszym portalem prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas. Cała rozmowa niżej.
    Skomentuj 0
    Wprowadzenie do meczu rozpocznijmy może od sytuacji kadrowej obu klubów. Zarówno w składzie Vive Targów jak i Orlen Wisły zabraknie dzisiaj po trzech zawodników, w ostatniej chwili z kadry Nafciarzy wypadł Marcin Lijewski.
    Skomentuj 0
    To już czwarta odsłona świętej wojny w tym sezonie! W trzech pierwszych meczach górą byli szczypiorniści Vive Targów Kielce, trzy tygodnie temu wygrywając 38:30. W dwóch rozegranych wcześniej w Płocku meczach Nafciarze stawili swym odwiecznym rywalom jednak bardziej zdecydowany opór. Jak będzie dzisiaj?
    Skomentuj 0
    Witam serdecznie i zapraszam na relację na żywo z hitowego spotkania PGNiG Superligi Mężczyzn Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock! Zostańcie z nami, początek meczu o godz. 18:30!