CC: Belgowie rozbici, Azoty o krok od półfinału! - relacja z meczu KS Azoty Puławy - United HC Tongeren

Dziewięciobramkowym zwycięstwem KS Azotów Puławy nad belgijskim United HC Tongeren zakończył się pierwszy mecz ćwierćfinału Challenge Cup. Rewanż w Belgii wydaje się wyłącznie formalnością.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Puławianie starcie z belgijskim rywalem rozpoczęli bardzo sennie, w pierwszych minutach nie przykładając się zbytnio zarówno do gry w defensywie, jak i rzutów na bramkę rywali. Mimo tego, to zespół trenera Bogdana Kowalczyka nadawał rytm grze i dyktował warunki na parkiecie puławskiej hali, nie pozwalając ekipie z Tongeren przejąć inicjatywy. W 12. minucie po bramce Mateusza Jankowskiego Azoty wygrywały 7:4.

Belgowie w ciągu kilku kolejnych minut zdołali doprowadzić do wyrównania, zespół trenera Gorana Vukcevicia nie potrafił jednak skorzystać na mnożących się błędach puławian, czy to przegrywając pojedynki z Maciejem Stęczniewskim, czy to oddając piłkę wprost w ręce rywali. Dzięki temu Azoty w końcówce pierwszej części meczu zdołały wyprowadzić kilka kontr i dzięki trafieniom Przemysława Krajewskiego oraz Adama Babicza, zeszły do szatni prowadząc 14:11.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W drugiej połowie puławianie zaprezentowali się z zupełnie innej strony, od momentu powrotu na parkiet rozpoczynając regularne punktowanie rywala. Świetne zawody w drugiej linii Azotów rozgrywał wspomniany Babicz, którego dobrze uzupełniali Rafał Przybylski oraz Piotr Masłowski, a na prawym skrzydle nie do zatrzymania był Jan Sobol. Puławianie z minuty na minutę powiększali przewagę i w 43. minucie wygrywali już 23:15.

W końcówce spotkania prowadzenie zespołu trenera Kowalczyka sięgnęło już nawet jedenastu bramek (28:17), w ostatnich minutach rywale zdołali jednak nieznacznie zmniejszyć swojej straty i mecz zakończył się zwycięstwem Azotów 31:22. Dziewięciobramkowa zaliczka po pierwszym spotkaniu sprawia, że przyszłotygodniowy rewanż w Belgii pozostaje jedynie formalnością. Puławianom pozostaje jedynie przypieczętować historyczny awans do półfinału europejskich pucharów.

KS Azoty Puławy - United HC Tongeren 31:22 (14:11)

Azoty: Rasimas, Stęczniewski - Ćwikliński, Tylutki, Jankowski 1, Łyżwa, Kus 1, Skrabania 3, Tarabochia 1, Babicz 8, Szyba, Przybylski 4, Masłowski 3, Barzenkou, Krajewski 2, Sobol 8.
Kary: 10 min.