Akademiczki zdobyły kościerzyńską twierdzę - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - AZS AWF Warszawa

Sobotni mecz był rewelacyjny w wykonaniu stołecznego zespołu. Od pierwszych minut spotkania Akademiczki narzuciły swój styl gry i sprawiły dużą niespodziankę.

Redakcja
Redakcja

Warszawskie rozgrywające - Lewandowska, Mazurek i Nieścioruk bardzo dobrze dzieliły piłki kończąc akcje samodzielnie albo stwarzając sytuację dla zawodniczek grających w pierwszej linii. Skuteczna tego dnia Weronika Kordowiecka bardzo dobrze współpracowała ze szczelną obroną, dzięki czemu zespół wyprowadził wiele skutecznych kontrataków. Do 21 minuty spotkanie toczyło się bramka za bramkę. Między 22 a 30 minutą meczu do głosu doszły gospodynie i tę część spotkania wygrały 5:2, głównie za sprawą dobrze dysponowanej tego dnia Patrycji Wójcik. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 12:9 dla AZS AWF.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego i zarazem ostatniego zrywu gospodyń. W 10 minut odrobiły straty, a nawet wyszły na jedyne prowadzenie w tym meczu 15:13. Akademiczkom w tym czasie przydarzył się słabszy okres gry, który przegrały aż 1:5. Od 45 minuty ponownie do głosu doszły warszawianki i kontrolowały mecz do samego końca, wygrywając ostatnią część spotkania 7:2. Co ciekawe w końcowych minutach meczu aż 3 bramki AWF zdobył z rzutów wolnych na tzw. czasie, w których niesamowicie skuteczna okazała się Paula Mazurek. W 57 minucie wynik na tablicy wskazywał 3 bramkowe prowadzenie Akademiczek 19:16. Zespół z Kościerzyny zdobył jeszcze jedną, ale ostatecznie zwycięstwo przypieczętowała skrzydłowa Paulina Pawłowska, która efektownym rzutem z prawego skrzydła rzuciła prosto w "okienko" bramki strzeżonej przez Aleksandrę Perłowską. Gospodynie nie potrafiły wykorzystać ostatnich minut meczu, w którym grały w przewadze jednej zawodniczki, gdyż w 58:26 minucie meczu Katarzyna Nieścioruk otrzymała 2 minut kary. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 20:17 dla Akademiczek. Co ciekawe to był pierwszy przegrany mecz Kościerzyny na własnym terenie w bieżącym sezonie.

Podsumowując pierwsze i ostatnie 17 minut meczu to absolutna dominacja Akademiczek. AZS AWF pokazał wreszcie swoje oblicze. Na wielkie brawa zasługuje przede wszystkim defensywa. Szczelna i skuteczna obrona wspomogła szybkie kontrataki, które kończyły się bramką. Zespół walczył o każdą piłkę i przede wszystkim było widać radość z gry i zdobywanych bramek czy udanych interwencji w obronie.

W drużynie z Kościerzyny na wyróżnienie zasłużył: niekwestionowana liderka PCM - Kinga Gutkowska oraz rozgrywająca Patrycja Wójcik. Obie zawodniczki rzuciły po 6 bramek w tym z rzutów karnych odpowiednio 3 bramki Gutkowskiej i 2 Wójcik.

UKS PCM Kościerzyna - AZS AWF Warszawa 17:20 (9:12)

UKS PCM: Brzezińska D., Liskowska, Perłowska - Gutkowska 6 (3/4 karne), Wójcik 6 (2/2), Brzezińska N. 2, Bulkowska 1, Rybakowska 1 (1/1), Siekańska 1, Żukowska, Pesel, Szprengier, Leśniak, Sus, Ziółkowska.
Kary: 14 minut (Gutkowska 2x, Wójcik 2x, Rybakowska, Siekańska, Ziółkowska)